Rzecznik PO: w Legionowie funkcjonariusz mediów rządowych przez ponad godzinę zaczepiał i prowokował uczestników spotkania

tvp.jpg

W Legionowie funkcjonariusz mediów rządowych zachowywał się dość napastliwie, przez ponad godzinę zaczepiał i prowokował uczestników. To nie przypomina zachowań dziennikarskich – powiedział rzecznik PO Jan Grabiec pytany o wydarzenia na wtorkowym na spotkaniu z szefem PO w Legionowie.

Podczas konferencji prasowej w środę rzecznik PO Jan Grabiec został poproszony przez TVP o komentarz do „ataku na dziennikarza” stacji, który miał mieć miejsce podczas wiecu z udziałem lidera PO Donalda Tuska we wtorek w Legionowie.

Grabiec podkreślił, że był na tym spotkaniu w Legionowie. „Ten funkcjonariusz mediów rządowych zachowywał się dosyć napastliwie przez ponad godzinę, chodząc po placu i zaczepiając uczestników tego zgromadzenia, prowokując do różnych zachowań. Mam nadzieję, że do niczego nie doszło, jeśli chodzi o efekty tych prowokacji, ale naprawdę tego typu zachowanie nie przypomina zachowań dziennikarskich” – powiedział.

„Prowokator, który w imieniu rządzącej partii przychodzi, żeby zdenerwować kogoś z uczestników pokojowej manifestacji zachowuje się w sposób niegodny. Mam nadzieję, że władze PiS, które nadzorują pracę pracowników TVP przeproszą za zachowanie tego osobnika i więcej do tego typu aktów nie będzie dochodziło” – dodał rzecznik PO.

Politycy PO zostali również zapytani przez TVP, czy legalne jest rozdawanie przez nich biało-czerwonych papierowych serduszek „przed oficjalną rejestracją komitetu”. „Pan pyta nas, czy to, co robimy, rozdawanie, serduszek, jest legalne? A pan był na jakiejś konferencji premiera Morawieckiego i pytał się go o to, czy kampania robiona za publiczne pieniądze jest legalna? W głowie się nie mieści, że wy o to nie pytacie. Nie macie w sobie przyzwoitości” – zwrócił się do pytającego Kierwiński.

„Pan pyta o wczorajsze zachowanie pańskiego kolegi, funkcjonariusza telewizji publicznej. Ja z posłem Sławomirem Nitrasem kilka godzin wcześniej byłem na trasie, trasie kontroli wyborów. Tam był pana kolega. Ten człowiek prowokował, rozpychał ludzi, którzy z nami rozmawiali i zachowywał się w sposób niegodny. Opanujcie się. Władza pisowska przeminie, a wam pozostanie tylko wstyd, że pracujecie w takim medium, jak telewizja rządowa” – powiedział Kierwiński.

Jak pisze na swojej stronie TVP Info, uczestnicy wtorkowego wiecu szefa PO Donalda Tuska w Legionowie słownie i fizycznie zaatakowali reportera TVP Adriana Boreckiego.

„Gdy chciałem zadać pytanie Donaldowi Tuskowi o tę skandaliczną wypowiedź Manfreda Webera odnośnie likwidacji Prawa i Sprawiedliwości, wpierw zostałem wepchnięty w samochód Donalda Tuska, była próba zgniecenia mnie również przez ochroniarzy Donalda Tuska. Później spotkało mnie coś, co nie mieści się w głowie, coś , co nie powinno mieć miejsca w cywilizowanym świecie – zostałem opluty przez zwolennika Tuska” – opisuje Borecki, cytowany na portalu.

Odnosząc się do tej sprawy Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich na swojej stronie zamieściło w środę apel „o zapewnienie bezpieczeństwa i swobody wykonywania zawodu dziennikarzom w czasie kampanii wyborczej w b.r.”. W komunikacie podkreślono, że Centrum „po raz kolejny apeluje do władz wszystkich partii politycznych, by podjęły działania zapobiegające wszelkim atakom na wykonujących swoje obowiązki dziennikarzy i osoby pracujące w mediach, szczególnie w nadchodzących tygodniach kampanii wyborczej przed wyborami do parlamentu”. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj