Były wiceszef MSWiA Zbigniew Sosnowski z PSL ma być „jedynką” listy Trzeciej Drogi w okręgu toruńskim

Wikimedia Commons

Były wiceszef MSWiA Zbigniew Sosnowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego ma być „jedynką” listy Trzeciej Drogi w wyborach do Sejmu w okręgu toruńskim. Taką informację potwierdził PAP sam zainteresowany, który od 2019 roku jest wicemarszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego.

W czwartek PKW zarejestrowała Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni — Polskie Stronnictwo Ludowe. PAP udało się ustalić, że w okręgu toruńskim na pierwszym miejscu listy tego komitetu w wyborach do Sejmu będzie Zbigniew Sosnowski.

Polityk związany od lat z PSL był posłem w latach 2001-2006, a także 2011-2019. W latach 2008-2011 był wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji. W latach 2006-2008 był członkiem zarządu województwa kujawsko-pomorskiego, a od 2019 roku do dziś jest wicemarszałkiem województwa. W 2019 roku nie dostał się do Sejmu. Otrzymał blisko 10 tysięcy głosów, ale przegrał z „jedynką” na toruńskiej liście ludowców, którzy wówczas startowali w sojuszu z Kukiz’15 – Pawłem Szramką.

„Spełniam się jako samorządowiec i od lat odnajduję się także w tej roli. Nigdy jednak nie ukrywałem swoich ambicji politycznych. Jeżeli wyborcy tak zdecydują i pozwolą mi wrócić do Sejmu, to widzę tam dla siebie miejsce i zadania do wykonania. Zgodnie z decyzją Rady Naczelnej PSL to właśnie ja mam być +jedynką+ Trzeciej Drogi w okręgu toruńskim. Mam jednak w sobie bardzo dużo pokory, bo miejsce na liście niczego nie gwarantuje. Będę chciał przekonać do siebie wyborców swoimi pomysłami, doświadczeniem i osiągnięciami, bo w polityce jestem już bardzo długo” – powiedział PAP Sosnowski.

Przyznał, że dalszy kształt listy Trzeciej Drogi w okręgu toruńskim nie jest jeszcze ostatecznie ustalony.

„To kwestia ustaleń z naszym koalicjantem. Na pewno drugie miejsce na liście przypadnie komuś z Polski 2050, a być może i trójka na tej liście. Jesteśmy otwarci na taki podział. W okręgu bydgoskim +jedynką+ będzie osoba z partii pana Szymona Hołowni” – dodał Sosnowski.

Zaznaczył, że chce wrócić do polityki parlamentarnej także dlatego, iż w jego ocenie obecna władza „wyrządziła wiele szkód Związkowi Ochotniczych Straży Pożarnych RP, czyli środowisku szczególnie mu bliskiemu”. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj