Lider PSL: debata o drodze do wprowadzenia w Polsce waluty euro wydaje się jak najbardziej zasadna

fot. youtube.com

Debata o drodze do wprowadzenia w Polsce waluty euro wydaje się jak najbardziej zasadna; na pewno kredyty hipoteczne są dużo bardziej stabilne w euro, są po prostu tańsze, inflacja jest niższa – powiedział w czwartek w radiu TOK FM szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz został zapytany o słowa szefa Rady Naczelnej PSL Waldemara Pawlaka, że Polska powinna przyjąć euro, a PSL powinno tę walutę przyjąć jako postulat programowy.

„Rozmawialiśmy o tym na Radzie Naczelnej PSL. To jest bardzo poważna dyskusja” – powiedział szef ludowców. Jak dodał, „rozmawiamy również o tym z partią Polska 2050”. „Jest wiele plusów świadczących za tym, choćby to, żeby Polska miała cel” – powiedział Kosiniak-Kamysz.

„My się już zobowiązaliśmy do przyjęcia wspólnej waluty podczas referendum akcesyjnego. To jest tylko kwestia czasu, kiedy to nastąpi” – zaznaczył lider PSL.

Według niego, „na pewno kredyty hipoteczne są dużo bardziej stabilne w euro, są po prostu tańsze, inflacja jest niższa”. „Więc, dzisiaj taka debata o drodze do wprowadzenia waluty euro wydaje być jak najbardziej zasadna” – powiedział szef PSL.

„To byłby przynajmniej poważny temat w tych niepoważnych, często prekampanijnych, a teraz już kampanijnych, czasach” – dodał Kosiniak-Kamysz. (PAP)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj