Prognoza pogody na 11 i 12 sierpnia


Jak informuje IMGW Wyspy Brytyjskie oraz Skandynawia są w zasięgu niżów, pozostały obszar kontynentu znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Polska jest pod wpływem wyżu znad Ukrainy. Z południowego zachodu zaczyna napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie wolno rosło.

W piątek będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami, głównie na północy i wschodzie, okresami duże. Na krańcach północnych i na wschodzie miejscami słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19°C, 20°C na wybrzeżu i Podhalu do 22°C, 24°C w centrum i na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Nad ranem na północnym wschodzie kraju miejscami mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 8°C na północnym wschodzie, około 14°C w centrum do 16°C na zachodzie. Wiatr przeważnie słaby, zmienny.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy okresami duże. mperatura maksymalna od 21°C na północy do 25°C, 27°C w centrum i na południu; na zachodzie lokalnie do 29°C. Wiatr na zachodzie i w centrum słaby i umiarkowany, południowy, na pozostałym obszarze słaby, zmienny.

W Warszawie w piątek \zZachmurzenie początkowo małe, później na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 23°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W nocy zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura minimalna 11°C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą północno-zachodniego. W sobotę zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna 26°C. Wiatr słaby, zmienny. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj