Prognoza pogody na 12 i 13 sierpnia


Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, północno-zachodnia i wschodnia Europa jest pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu układów wysokiego ciśnienia. Polska jest w obszarze podwyższonego ciśnienia, pomiędzy niżem znad wschodniej Europy, a niżem z ośrodkiem na zachód od Wysp Brytyjskich, który pod koniec dnia zacznie kształtować pogodę na północnym zachodzie kraju. Napływa ciepłe powietrze polarne morskie, nad regiony zachodnie stopniowo zacznie napływać powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie powoli spadać.

W sobotę w Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie wzrastające do dużego. Na krańcach północno-zachodnich możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 23 st. C na wschodzie i nad morzem, około 26 st. C w centrum, do 30 st. C lokalnie na zachodzie. Najchłodniej w dolinach karpackich, około 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie z kierunków południowych, na wschodzie północno-zachodni, na pozostałym obszarze słaby, zmienny. W rejonach burz wiatr porywisty.

W nocy na wschodzie, w centrum, w Małopolsce i na Górnym Śląsku zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie przeważnie umiarkowane, okresami duże oraz gdzieniegdzie przelotny deszcz. Na północnym zachodzie możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz około 10 mm. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od 15 st. C do 18 st. C, na wschodzie i w dolinach karpackich chłodniej, od 11 st. C do 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W rejonach burz porywy wiatru do 65 km/h. Wysoko w Sudetach wiatr w porywach do 55 km/h.

W niedzielę na południowym wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Na północnym zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem. W rejonach burz wysokość opadu miejscami do 15 mm, na południowym zachodzie do 20 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 27 st. C do 31 st. C, jedynie na północnym zachodzie i w rejonach podgórskich chłodniej, od 24 st. C do 27 st. C, a nad samym morzem około 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W rejonach burz porywy wiatru do 75 km/h.

W sobotę w Warszawie pogodnie. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego.

W nocy w stolicy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 17 st. C. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające okresami do dużego. Możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 55 km/h. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj