Skandal! Sasin: za rządów Tuska sprywatyzowano ok. 1,2 tys. polskich firm


Za rządów partii Donalda Tuska sprywatyzowano w różny sposób około 1,2 tys. polskich firm; wyprzedano majątek wartości ok. 60 mld zł – napisał w piątek w mediach społecznościowych minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

„Dla nas zdanie Polaków jest najważniejsze. Premier, Prezes PiS J.Kaczyński właśnie podał pierwsze pytanie jesiennego referendum” – napisał w piątek na Twitterze minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

„Za rządów partii Tuska sprywatyzowano w różny sposób około 1,2 tys. polskich firm. Wyprzedano majątek wartości ok. 60 mld zł. Teraz sojusznicy Tuska – w przypadku zdobycia władzy przez opozycję – zapowiadają nową terapię szokową. W referendum sprawdzimy, czy jest na to zgoda Polaków” – podkreślił Sasin.

Szef MAP nawiązał swym wpisem do opublikowanego w piątek rano spotu PiS dotyczącego referendum. „Dla nas decydujący jest głos zwykłych Polaków. Głos zwykłych obcych polityków, w tym niemieckich nie ma żadnego znaczenia, dlatego w sprawach kluczowych chcemy się odwołać do państwa bezpośrednio, w referendum” – powiedział w spocie wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. „Pierwsze pytanie będzie brzmiało: Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?” – przekazał. „Niemcy chcą osadzić Tuska w Polsce, aby wyprzedawać wspólny majątek. Jego zaplecze mówi o tym wprost” – podkreślił Kaczyński.

W czerwcu wicepremier Kaczyński oświadczył, że kwestia relokacji migrantów w UE musi zostać poddana pod referendum. Zamiar przeprowadzenia referendum razem z przypadającymi na jesieni wyborami parlamentarnymi potwierdził premier Mateusz Morawiecki.

16 i 17 sierpnia odbędzie się dwudniowe posiedzenie Sejmu; zgodnie z harmonogramem, ma zająć się m.in. rozpatrzeniem wniosku o zarządzenie ogólnokrajowego referendum.(PAP)

autor: Aneta Oksiuta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj