Premier: Platforma Obywatelska to partia przymusu


Platforma Obywatelska to partia przymusu. Przymus dla sześciolatków, przymus dla emerytów. To jest ich polityka. Trzeba tę politykę przypominać – powiedział w niedzielę na konferencji w Stężycy (woj. pomorskie) premier Mateusz Morawiecki.

Premier powiedział też, że Donald Tusk jest osobą, „która reprezentuje interesy Berlina i eurokratów z Brukseli”. „To niezwykle niebezpieczny szkodnik dla polskich rodzin” – dodał.

„Czy to mamy być gospodarzami we własnym domu, czy kto inny ma nam tutaj zainstalować swoją politykę muliti-kulti, która się będzie odbijała czkawką nam, gdybyśmy się na nią zgodzili. I właśnie dlatego chcemy o to zapytać Polaków” – powiedział premier.

Wyjaśnił, że chodzi o to, by zapytać Polaków w referendum „czy godzimy się na politykę Webera i Tuska, która chce zniszczyć polską kulturę, polską tradycję i otworzyć Polskę na niebezpieczeństwa, z którymi mamy do czynienia”.

„Pan Tusk chce sobie żyć na zachodzie, kosztem tego, że na nasze głowy sprowadzi wszystkie problemy, które dzisiaj widzimy na zachodzie. A my – rząd Prawa i Sprawiedliwości, chcemy aby w Polsce, wszyscy Polacy żyli, tak jak się dzisiaj żyje na zachodzie, w tych bogatszych krajach. Ku temu dążymy, ale bez tych błędów, które zostały popełnione. Bo tym błędem (…) była polityka muti-kulti, polityka Merkel, Tuska i Webera” – zaznaczył.

Podkreślił, że jest to ogromne zagrożenia dla polskich rodzin, dla bezpieczeństwa, dla spokoju, dla normalności. „Nie możemy do tego dopuścić” – dodał.(PAP)

autorzy: Marta Stańczyk, Krzysztof Wójcik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj