Prognoza pogody na 13 i 14 sierpnia


Jak informuje IMGW, Europa północna oraz częściowo zachodnia jest pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Polska znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia, jedynie przejściowo zaznacza się obecność płytkiej zatoki niżowej z pofalowanym frontem atmosferycznym. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i rośnie.

W niedzielę na południowym wschodzie kraju zachmurzenie małe i tu bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, lokalnie duże i tu przelotny deszcz oraz burze, miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 10 mm do 15mm, na krańcach południowo-zachodnich do 20 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 25 do 31 st. C, tylko nad morzem od 21 do 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W burzach porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy na południowym wschodzie zachmurzenie małe i tu bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i przelotne opady deszczu oraz na południowym zachodzie burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 10 mm do 20 mm. Nad ranem miejscami na południowym zachodzie krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 13 st. C w rejonach podgórskich Karpat i na Pomorzu, około 17 st. C w centrum, do 20 st. C w województwie śląskim. Wiatr słaby, zmienny, tylko w czasie burz w porywach do 70 km/h. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.

W poniedziałek na południu i północnym wschodzie zachmurzenie małe i tu bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie na ogół umiarkowane z przelotnym deszczem i burzami. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 15 mm do 20 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 26 do 32 st. C, tylko nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat od 22 do 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Przedgórzu Sudeckim lokalnie porywisty, z kierunków południowych. W burzach porywy wiatru do 70 km/h.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Suma opadów w burzy do około 10 mm. Temperatura maksymalna 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 19 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Suma opadów w burzy do 15 mm. Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W czasie burzy porywy do 65 km/h. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj