Rzecznik rządu: bezpieczeństwo Polski jest kluczowe, dlatego jesteśmy przeciw mechanizmowi przymusowej relokacji

imigracja.jpeg

Bezpieczeństwo Polski jest kluczowe, dlatego jesteśmy przeciw mechanizmowi przymusowej relokacji – podkreśla rzecznik rządu Piotr Müller po opublikowaniu trzeciego spotu PiS, który dotyczy pytania w referendum.

W piątek Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło akcję przedstawiania kolejnych pytań referendalnych. Pierwsze pytanie – jak przekazał prezes PiS Jarosław Kaczyński – będzie brzmiało: „Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?”, a drugie – o czym informowała wiceprezes PiS, była premier Beata Szydło – „Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?”.

Trzecie pytanie przekazał w niedzielę premier Mateusz Morawiecki i będzie ono brzmiało: Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską? Referendum miałoby się odbyć razem z wyborami, które prezydent Andrzej Duda zarządził na 15 października.

Jak podkreślił rzecznik rządu, który udostępnił w swoich mediach społecznościowych kolejny spot PiS, „bezpieczeństwo Polski jest kluczowe”. „Dlatego jesteśmy przeciw mechanizmowi przymusowej relokacji nielegalnych imigrantów” – dodał.

„Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej w 2015 r. ignorowali zagrożenia wynikające z forsowanego wtedy mechanizmu, a w 2017 r. Donald Tusk straszył konsekwencjami za odmowę udziału w przymusie relokacji nielegalnych imigrantów” – przypomina. „Dziś pojawia się kolejna próba wprowadzenia przymusu poprzez system kar finansowych. Dlatego potrzebujemy silnego głosu Polaków wobec kolejnych planów brukselskich biurokratów. Potrzebny jest głos wszystkich obywateli w referendum” – zaznaczył.

Jak przekazał PAP rzecznik PiS Rafał Bochenek w piątek, „uchwała referendalna zostanie przedłożona na posiedzeniu Sejmu i będzie obejmowała cztery pytania, które będą systematycznie w najbliższych dniach prezentowane”.

16 i 17 sierpnia odbędzie się dwudniowe posiedzenie Sejmu; zgodnie z harmonogramem, ma zająć się m.in. rozpatrzeniem wniosku o zarządzenie ogólnokrajowego referendum.

W czerwcu wicepremier Kaczyński oświadczył, że kwestia relokacji migrantów w UE musi zostać poddana pod referendum. Zamiar przeprowadzenia referendum razem z przypadającymi na jesieni wyborami parlamentarnymi potwierdził premier Mateusz Morawiecki.(PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj