Indie/ Co najmniej 49 osób zginęło w wyniku osunięć ziemi w Himalajach


Co najmniej 49 osób zginęło od niedzieli w wyniku osunięć ziemi, które miały miejsce w indyjskich Himalajach po tym, jak region ten nawiedziły gwałtowne ulewy – poinformowały w poniedziałek lokalne władze. 13 osób jest zaginionych.

Nagrania telewizyjne z indyjskiego stanu Himachal Pradesh pokazywały domy zrównane z ziemią przez osunięcia ziemi, autobusy i samochody wiszące na skraju przepaści po tym, jak drogi się zawaliły, a także setki ludzi ratowanych przez ekipy poszukiwawcze.

„Himachal Pradesh ponownie spotkała tragedia, w ciągu ostatnich 48 godzin bezustannie padał deszcz” – oświadczył szef rządu stanu Sukhvinder Singh Sukhu na platformie komunikacyjnej X.

Jeden z najbardziej tragicznych incydentów miał miejsce w stolicy stanu Shimli, gdzie zawaliła się świątynia, a ratownicy wydobyli tam dziewięć ciał.

Nagrania telewizyjne pokazały także, jak wezbrane rzeki wylewają się z brzegów w sąsiednim stanie Uttarakhand, gdzie rekordowe deszcze zniszczyły drogi i infrastrukturę.

Indyjski Instytut Meteorologiczny podał, że w niektórych częściach Himachal Pradesh i Uttarakhand spadło odpowiednio 273 mm i 419 mm deszczu w ciągu 24 godzin. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj