Prezydent: powstanie Dowództwo Sił Połączonych; zostaną odtworzone dowództwa Rodzajów Sił Zbrojnych

materiały prasowe

Jest zdecydowana potrzeba ujednolicenia systemu dowodzenia – stwierdził w poniedziałek prezydent Andrzej Duda. Zapowiedział m.in. powstanie Dowództwa Sił Połączonych i odtworzenie Dowództw Rodzajów Sił Zbrojnych.

W przeddzień Święta Wojska Polskiego, prezydent wręczył 21 oficerom akty mianowania na stopnie generalskie oraz admiralskie.

W wystąpieniu na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Zwierzchnik Sił Zbrojnych zaznaczył, że jest „zdecydowana potrzeba ujednolicenia systemu dowodzenia”.

„Wierzę w to głęboko, że w wyniku zmian, które dosłownie w najbliższym czasie zostaną zaproponowane, zmian ustawodawczych, powstanie Dowództwo Sił Połączonych, nad którym pieczę, dowództwo, sprawował będzie Szef Sztabu Generalnego” – powiedział prezydent.

„Zostaną odtworzone Dowództwa Rodzajów Sił Zbrojnych, które będą odpowiedzialne za szkolenie żołnierzy, za codzienne funkcjonowanie operacyjne rodzajów wojsk, ale których konstrukcja w całości będzie zbliżona w czasach pokoju i w czasach wojny, tak, abyśmy byli sprawniejsi” – dodał prezydent. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj