Prognoza pogody na 14 i 15 sierpnia


Jak informuje IMGW, Europa Środkowa i częściowo Wschodnia są w zasięgu wyżu, a zachodnia i północna część kontynentu znajdują się pod wpływem płytkich niżów z ośrodkami nad Francją, Wyspami Brytyjskimi, Morzem Norweskim i północną Skandynawią. Polska jest w zasięgu słabego wyżu z centrum nad Rumunią, na południu i w centrum kraju zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej z ułożonym równoleżnikowo, pofalowanym frontem atmosferycznym. Północ kraju pozostaje w powietrzu polarnym morskim, nad południe zaczyna napływać gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

 

 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie się wahać.

 

W poniedziałek na południu i krańcach północno-wschodnich zachmurzenie małe i bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie umiarkowane z przelotnymi opadami deszczu, a miejscami także burzami. Wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 27 st. C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, około 30 st. C na przeważającym obszarze kraju, do 32 st. C miejscami na zachodzie, chłodniej nad morzem od 23 st. C do 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, w czasie burz porywy do 65 km/h.

 

W nocy z poniedziałku na wtorek w północnej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Na pozostałym obszarze pogodnie. Wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 16 st. C na północnym wschodzie do 20 st. C na zachodzie; chłodniej w rejonach podgórskich Karpat, około 14 st. C. Wiatr słaby, na południowym zachodzie umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i wschodni, w czasie burz porywy do 65 km/h. W Sudetach wiatr w porywach do 55 km/h.

 

We wtorek na przeważającym obszarze kraju słonecznie, na północy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i tam miejscami przelotne opady deszczu i burze. Wysokość opadów w czasie burz około 10 mm. Temperatura maksymalna od 30 st. C na północy do 34 st. C w centrum; chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich, od 26 st. C do 28 st. C. Wiatr słaby, na południowym zachodzie umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni. W czasie burz i w Sudetach porywy do 65 km/h.

 

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Suma opadów w burzy do 15 mm. Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W czasie burzy porywy do 60 km/h.

 

W nocy w stolicy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 20 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. We wtorek pogodnie. Temperatura maksymalna 33 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj