Szef MON: jeśli Tusk dojdzie do władzy, bariera na granicy polsko-białoruskiej zostanie zlikwidowana


Jeśli władzę miałby przejąć Donald Tusk możemy być pewni, że bariera na granicy polsko-białoruskiej zostanie zlikwidowana – powiedział w poniedziałek szef MON.

W poniedziałek w Kuźnicy (woj. podlaskie) szef MON Mariusz Błaszczak odnosząc się do ogłoszonego w poniedziałek czwartego pytania referendalnego dot. likwidacji bariery na granicy polsko-białoruskiej powiedział, że „jeśli Donald Tusk dojdzie do władzy, bariera zostanie zlikwidowana”.

Zapewnił też, że rząd PiS jest gwarantem tego, by bariera nie została zlikwidowana. „Jeśli władzę miałby przejąć Donald Tusk możemy być pewni, że bariera zostanie zlikwidowana” – podkreślił.

„Dowcipkowano i ośmieszano barierę. Mówiono, że jest ona niepotrzebna. Później sam Donald Tusk twierdził, że bariera nie powstanie. Następnie Janina Ochojska, poseł do Parlamentu Europejskiego wybrana z Koalicji Obywatelskiej mówiła, że bariera zostanie zlikwidowana” – zaznaczył szef MON.

Przypomniał o akcji zielonych ludzików z 2014 r., kiedy rozpoczęła się rosyjska agresja na Ukrainę. „Putin twierdził, że mundury, które nosili ci, którzy zaatakowali Ukrainę w 2014 roku można kupić w każdym sklepie. Ukraińcy zostali zaatakowani pod pozorem tego, że jacyś ludzie zajęli terytorium Krymu” – zaznaczył. I dodał: „Gdyby nie ta bariera, byli żołnierze – dziś najemnicy z Grupy Wagnera, którzy są na Białorusi – mogliby wykonać ten manewr w stosunku do Polski”. Podkreślił, że najemnicy Grupy Wagnera to byli żołnierze rosyjskich jednostek specjalnych.

„Donald Tusk uzasadniał wstrzymanie projektu budowy tarczy antyrakietowej w Redzikowie, mówiąc, że +Putin nie jest entuzjasta tego projektu+. Tego projektu (bariery – PAP) Putin też entuzjastą nie jest” – powiedział. Jak wskazał, to kolejny argument przemawiający za tym, że gdyby Donald Tusk ponownie był premierem to bariera zostałaby zlikwidowana, ponieważ „Putin entuzjastą bariery nie jest nie był i nie będzie”.

„Nie ulega wątpliwości, że atak hybrydowy na Polskę przypuszczony został w porozumieniu z Kremlem, a nawet został na Kremlu napisany. To kolejny element odbudowy imperium rosyjskiego” – podkreślił.

„Zapora gwarantuje bezpieczeństwo Polski, Unii Europejskiej i wschodniej flanki NATO” – ocenił. (PAP)

Autorzy: Daria Al Shehabi, Robert Fiłończuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj