Wicepremier Kaczyński: w Polsce jest partia złodziejstwa i partia uczciwości


Jak my rządzimy, to pieniądze są, jak oni – to pieniędzy nie ma. Dlaczego? Czy dlatego, że my jesteśmy cudotwórcami? Nie, my nie pozwalamy kraść. W Polsce jest partia złodziejstwa i partia uczciwości – podkreślił w Uniejowie wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński uczestniczył w poniedziałek w pikniku wojskowym „Silna Biało-Czerwona” w Uniejowie.

 

W przemówieniu wspominał rok 2002, w który jego śp. brat Lech Kaczyński został prezydentem Warszawy. „Zastał gigantyczny bałagan. Niektóre warszawskie urzędy w ogóle nie spełniały wymogów bycia urzędem, a nawet zakładem pracy. Uporządkował to i uporządkował finanse. Przedtem ciągle narzekali, że nie było pieniędzy. Za jego czasów były pieniądze” – powiedział.

 

„Jakoś tak się dziwnie składa, że jak my rządzimy to pieniądze są, jak oni – to pieniędzy nie ma. Dlaczego? Czy dlatego, że my jesteśmy cudotwórcami? Że mamy gdzieś ukryty jakiś skarb, z którego te pieniądze dajemy? Nie, my nie pozwalamy kraść. W Polsce jest partia złodziejstwa i partia uczciwości” – stwierdził J. Kaczyński.

 

Dodał, że rząd PiS kieruje się polskim interesem, w odróżnieniu do rządów PO-PSL. „Oni kierowali się obcym interesem. Najlepszym przykładem jest choćby sprawa stoczni. Żeby ocalić niemieckie stocznie, trzeba było zlikwidować polskie. To zlikwidowali – tak działali w każdej sprawie” – stwierdził.

 

Prezes PiS zauważył też, że „byli gotowi wprowadzać do Polski euro, a to znaczy, że zaczęlibyśmy iść w dół”. „I dzisiaj ciągle to proponują. A spójrzcie państwo na Słowację – byli kiedyś na tym samym poziomie co my, przyjęli euro. Nasza pozycja wobec średniej europejskiej wzrasta, ich spada. To jest różnica” – powiedział.

 

Dodał, że euro w Europie służy tylko Niemcom i Holandii. „Choć ostatnio słychać, że Holandii już nie. Nikomu innemu nie służy” – podkreślił.

 

Wskazał, że „wielki kryzys południa Europy to właśnie kryzys, wynikający z tego, że wprowadzili euro”. „To wielkie oszustwo” – zaznaczył. (PAP)

 

Autorki: Agata Zbieg, Agnieszka Grzelak-Michałowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj