Niemcy/ Media: na berlińskim kąpielisku dwóch mężczyzn zaatakowało ochroniarza


W poniedziałek wieczorem doszło do kolejnej brutalnej awantury na kąpielisku Columbiabad w Berlinie-Neukoelln. Jak poinformowała we wtorek policja, około godziny 19.00 26-letni ochroniarz został zaatakowany przez dwóch mężczyzn w okolicy wejścia – pisze portal rbb24.

Jeden z napastników miał przytrzymać ochroniarza, aby drugi mógł uderzyć go w twarz. Następnie trzymający go mężczyzna również uderzył go w twarz. Następnie jeden z dwóch mężczyzn miał grozić 26-latkowi butelką, po czym napastnicy opuścili kąpielisko i odjechali samochodem. Ochroniarz doznał niewielkich obrażeń – relacjonuje portal.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie uszkodzenia ciała i gróźb.

Niedawno okazało się, że w pierwszej połowie tegorocznego sezonu letniego policja naliczyła 48 brutalnych przestępstw na odkrytych basenach w Berlinie. Od maja do 18 lipca były to głównie uszkodzenia ciała, ale także molestowanie seksualne, groźby i rabunek. W całym poprzednim roku 2022 policja naliczyła łącznie 57 takich przestępstw – pisze rbb24.

Na powtarzające się incydenty na basenach władze zareagowały zaostrzonymi środkami bezpieczeństwa, np. w Berlinie potrzebny jest dowód tożsamości, aby wejść na kąpielisko.

(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj