Prezydent: jesteśmy dobrze przygotowani do zapewnienia Polsce bezpieczeństwa

22.03.2019 - Chechlo Pustynia bledowska TSW 11MBOT 16/8 PT Fot. DWOT

Jesteśmy dobrze przygotowani do zapewnienia Polsce bezpieczeństwa – powiedział w dniu Święta Wojska Polskiego prezydent Andrzej Duda. Będziemy niezwykle odpowiedzialni i nie damy się sprowokować – oświadczył.

„Wszyscy w Polsce muszą zrozumieć, że cały czas jesteśmy i będziemy poddawani różnym prowokacjom. Taki jest czas, dlatego musimy być w nieustannej gotowości” – powiedział prezydent.

Stwierdził, że „jesteśmy dobrze przygotowani do zapewnienia Polsce bezpieczeństwa, ale jesteśmy też i będziemy niezwykle odpowiedzialni”. „Nie damy się sprowokować” – oświadczył.

Prezydent mówił, że „niepodległa Ukraina i niepodległa Białoruś są niezwykle istotne dla niepodległej Polski, dla bezpieczeństwa naszych granic, a my Polacy zawsze traktujemy nasze granice jako świętość”. „W historii nasze granice były atakowane i polscy żołnierze przelewali krew w ich obronie, dlatego doskonale wiemy, że obrona granic, to jeden z absolutnych fundamentów niepodległości” – podkreślił.

Oświadczył, że „obrona naszej wschodniej granicy – granicy Unii Europejskiej i NATO, to dzisiaj kluczowy element polskiej racji stanu”.

Prezydent zaznaczył, że „jeszcze przed pełnoskalową agresją rosyjską na Ukrainę, staliśmy się, jako Polska, obiektem ataku hybrydowego na nasze granie sterowanego przez białoruskie i rosyjskie służby”. „To był test naszej determinacji, tego, czy jesteśmy przygotowani do zapewnienia Polkom i Polakom bezpieczeństwa” – powiedział.

„Jako państwo doskonale zdaliśmy ten test. Zawdzięczamy to zdecydowanej postawie i poświęceniu polskich żołnierzy i funkcjonariuszy, dlatego właśnie w dniu Święta Wojska Polskiego chciałbym im ponownie gorąco podziękować za ofiarną służbę i nieustanną ochronę polskich granic. Niech przyjmą moje wyrazy szacunku tak, jak wszyscy polscy żołnierze, którzy, na co dzień stoją na straży naszej ojczyzny” – powiedział prezydent. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj