Prognoza pogody na 15 i 16 sierpnia

pixabay.com

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa wschodnia będzie w zasięgu wyżu, a na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie na skraju płytkiego i rozległego niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Wysp Brytyjskich nad Morze Północne. Na północnym zachodzie Polski pogodę będzie kształtować linia zbieżności. Z południowego zachodu będzie napływać powietrze zwrotnikowe.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie stabilne.

We wtorek na przeważającym obszarze kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na północy i na zachodzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i tam miejscami przelotne opady deszczu i burze. Wysokość opadów w czasie burz około 15 mm. Temperatura maksymalna od 31 st. C do 35 st. C; chłodniej w rejonach podgórskich od 27 st. C do 31 st. C, nad samym morzem od 26 st. C do 28 st. C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, porywisty, południowy i południowo-wschodni, w czasie burz porywy do 65 km/h. W Sudetach wiatr w porywach do 60 km/h.

W nocy na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe, jedynie na zachodzie i Pomorzu okresami wzrost zachmurzenia do dużego i tam przelotne opady deszczu i burze. Wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 17 st. C do 21 st. C, w obszarach podgórskich od 14 st. C do 17 st. C. Wiatr słaby, z kierunków południowych, na zachodzie i Pomorzu z kierunków zachodnich i północnych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W środę na północnym wschodzie i w centrum kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Wysokość opadów w czasie burz od 10 mm do 20 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. C na zachodzie, około 32 st. C w centrum, do 34 st. C na południowym wschodzie. W rejonach podgórskich od 27 st. C do 31 st. C, nad samym morzem od 21 st. C do 24 st. C. Wiatr słaby, na zachodzie z kierunków północnych i zachodnich, na wschodzie z kierunków południowych. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

We wtorek w Warszawie, zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna 35 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 20 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

W środę zachmurzenie początkowo małe, po południu wzrastające do umiarkowanego. Temperatura maksymalna 33 st. C. Wiatr słaby, południowy, pod wieczór zmienny. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj