Sztab: 20 żołnierzy rosyjskiej armii zginęło w strzelaninie między kadyrowcami i Dagestańczykami


Co najmniej 20 żołnierzy rosyjskiej armii zginęło, a 40 zostało rannych w strzelaninie, do jakiej doszło na okupowanym terytorium Ukrainy między kadyrowcami i Dagestańczykami – poinformował we wtorek sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

W miejscowości Mychajłiwka w obwodzie zaporoskim podczas nagrywania przez rosyjskich propagandystów materiału z udziałem wysokiej rangi kadyrowskiego dowódcy doszło do słownej sprzeczki miedzy kadyrowcami i Dagestańczykami – czytamy w komunikacie sztabu.

Obie grupy otworzyły do siebie ogień, a w strzelaninie zginął jeden z wojskowych. Doprowadziło to do eskalacji konfliktu, a jego strony podczas walki sięgnęły po broń, granatniki i granaty.

Według ukraińskiego sztabu w starciu zwyciężyli Dagestańczycy. Straty odniosły obie strony – łącznie zginęło ponad 20 wojskowych, a 40 zostało rannych.

Dowódca jednostki kadyrowców – czyli formacji przywódcy Czeczenii Ramzana Kadyrowa – został za karę wysłany na linię frontu – podał ukraiński sztab. (https://tinyurl.com/y6nsmnve) (PAP)

ndz/ fit/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj