Prognoza pogody na 16 i 17 sierpnia


Jak informuje IMGW wschodnia oraz częściowo zachodnia i centralna Europa jest w zasięgu wyżów, na pozostałym obszarze kontynentu dominują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajduje się na skraju płytkiego niżu z ośrodkiem nad Skandynawią, jedynie południowa i wschodnia część kraju jest w obszarze podwyższonego ciśnienia. Na północnym zachodzie kraju zaznacza swój wpływ front atmosferyczny. Z południa napływa powietrze pochodzenia zwrotnikowego, jedynie na północnym zachodzie kraju zaczyna napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Na zachodzie oraz południu przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Wysokość opadów w czasie burz około 20 mm, jedynie na południu Dolnego Śląska do 30 mm. Temperatura maksymalna od 25 st.C, 27 st.C na północnym zachodzie, do 31 st.C, 33 st.C na pozostałym obszarze tylko w centrum lokalnie 34°C. W rejonach podgórskich od 27 st.C do 30 st.C, nad samym morzem od 21 st.C do 23 st.C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków południowych; jedynie na północnym zachodzie słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na zachodzie i w centrum kraju, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura minimalna od 15 st.C do 20 st.C, chłodniej lokalnie na Pomorzu 14 st.C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunku północnego i północno-wschodniego, jedynie na południowym wschodzie kraju południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Wysokość opadów w czasie burz do 25 mm, a w Małopolsce do 35 mm. Temperatura maksymalna od 24 st.C, 26 st.C na północnym zachodzie, 29 st.C, 30 st.C w centrum i na Podkarpaciu do 32 st.C na północnym wschodzie. W rejonach podgórskich od 22 st.C do 26 st.C, nad samym morzem od 20 st.C do 23 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich; na zachodzie i w centrum słaby, zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 33 st.C. Wiatr słaby, południowy, po południu zmienny. W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 20 st.C. Wiatr słaby, zmienny. W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna 30 st.C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj