Kaczyński pytany przez dziennikarza o debatę z Tuskiem: Z Weberem chętnie


Wicepremier Jarosław Kaczyński został zapytany w środę w Sejmie o to, dlaczego nie chce debaty z Donaldem Tuskiem. „Z Weberem chętnie” – skomentował krótko lider PiS.

Dziennikarz TVN zapytał wicepremiera Kaczyńskiego na sejmowym korytarzu, dlaczego „nie chce debaty z Tuskiem”. Prezes PiS odparł krótko: „Z (Manfredem – PAP) Weberem chętnie”.

Wcześniej w środę do tej samej kwestii odniósł się w radiu RMF FM rzecznik rządu Piotr Müller. Pytany, czy Jarosław Kaczyński stanie do debaty z Donaldem Tuskiem odpowiedział: „Ciężko rozmawiać z Donaldem Tuskiem w jakiejkolwiek debacie, jeżeli za wieloma jego słowami idą po prostu regularne kłamstwa”.

W tym kontekście wymienił podniesienie wieku emerytalnego przez rząd PO i dyskusję wokół zapory na granicy Polski z Białorusią. „Z Donaldem Tuskiem, który kłamie jak najęty, nie sposób jest dyskutować (…) Jeżeli ktoś regularnie kłamie, jeżeli chodzi o swoje zapowiedzi wyborcze, to jak można z taką osobą debatować” – mówił Müller.

Jego zdaniem, „Donald Tusk wielokrotnie okłamywał swoich wyborców w zakresie podwyższenia wieku emerytalnego, podatków”. „Dlatego ta debata nie ma sensu” – ocenił Müller.(PAP)

Autorka: Daria Al Shehabi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj