Ociepa: Kołodziejczak w 100 proc. wpisuje się we wcześniejszą prorosyjską politykę Tuska


Lider Agrounii Michał Kołodziejczak z troską wypowiadał się o Rosji; w 100 proc. wpisuje się we wcześniejszą prorosyjską politykę szefa PO Donalda Tuska – ocenił w czwartek w Studiu PAP wiceszef MON, prezes stowarzyszenia OdNowa RP Marcin Ociepa.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk ogłosił w środę, że listę kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu z okręgu konińskiego otwierać będzie lider Agrounii Michał Kołodziejczak. Obecnie jedyny poseł KO z tego okręgu, Tomasz Piotr Nowak, wystartuje w wyborach z drugiego miejsca.

Ociepa w czwartek w Studiu PAP odnosząc się do startu Kołodziejczaka z list KO powiedział, że nie był zaskoczony tą informacją i, w jego ocenie, jest to „konsekwencja ruchu budowanego przez Tuska”. „Jest to ruch ludzi wulgarnych, ludzi, którzy mają szemrane kontakty, niejasne proweniencje” – powiedział.

Dopytany o to, co ma na myśli, powiedział, że Kołodziejczak „z troską” wypowiadał się o Rosji i pogorszeniu polsko-rosyjskich relacji. Dodał, że jego zdaniem wpisuje się to we wcześniejszą politykę Tuska.

„Po co resetował stosunki z Rosją? Dlaczego Donald Tusk zacieśnia relacje z Federacją Rosyjską po katastrofie smoleńskiej w 2010 roku? Dlaczego bagatelizował Nord Stream 2? Jest wiele pytań, które należy zadać Donaldowi Tuskowi, jeśli chodzi o jego prorosyjską politykę. Dlaczego zwijał armię? Więc na pewno jest o co go zapytać i Michał Kołodziejczak w 100 procentach się wpisuje w logikę polityki prorosyjskiej Donalda Tuska” – powiedział.

Cała rozmowa dostępna jest pod adresami: https://www.pap.pl/aktualnosci/ociepa-kolodziejczak-w-100-wpisuje-sie-w-prorosyjska-polityke-tuska oraz https://wideo.pap.pl/ (PAP)

autor: Adrian Kowarzyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj