Łabędzi śpiew Tuska? Hasło wyborcze PiS powinno brzmieć „Bezpieczna Przyszłość Pisowców”


Tak naprawdę hasło wyborcze PiS „Bezpieczna Przyszłość Polaków” powinno brzmieć „Bezpieczna Przyszłość Pisowców”, bo o to naprawdę umieją oni zadbać – powiedział w piątek we Włocławku przewodniczący PO Donald Tusk. Zaznaczył, że wszystko, co zostało nielegalnie zarobione po 15 października, zostanie rozliczone.

W czasie piątkowego spotkania otwartego z mieszkańcami Włocławka, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej odniósł się do hasła wyborczego Prawa i Sprawiedliwości „Bezpieczna Przyszłość Polaków”.

„Jest jakaś logika w tym haśle, bo wszyscy wiemy, że niebezpieczna jest teraźniejszość polskich rodzin, a oni chcą bezpiecznej Polski za jakiś czas” – powiedział Donald Tusk.

Jak zaznaczył, „my – Polki i Polacy – żyjemy tu i teraz. My chcemy tu i teraz bezpiecznej Polski, spokoju; tu i teraz uczciwej i odpowiedzialnej władzy”. „Tak naprawdę hasło +Bezpieczna Przyszłość Polaków+ powinno brzmieć +Bezpieczna Przyszłość Pisowców+, bo o to naprawdę umieją zadbać” – stwierdził przewodniczący PO.

„Oni mogą myśleć, że skoro mają pieniądze, to przynajmniej materialnie mają zapewnioną przyszłość” – powiedział Tusk.

„Po 15 października ci, którzy nielegalnie, w sposób niegodny dorobili się na waszej pracy, będę musieli to wszystko oddać. Wszystko, co zostało zarobione nielegalnie, co jest łupem rabusiów, chodzi mi o spółki Skarbu Państwa, to wszystko zostanie rozliczone, co do złotówki, bo te wszystkie złotówki muszą wrócić do was” – zapowiedział przewodniczący PO.

Ocenił, że „inne hasło PiS +Z miłości do Polski+ jest tak samo prawdziwe, jak to o bezpieczeństwie, kiedy myślą o bezpiecznej przyszłości swojej partii, bezpiecznej przyszłości Pisowców”. „To drugie hasło PiS dokładnie brzmi +Z miłości do kasy+. Przecież po tych 8 latach widać, że to jest ich główna żądza i główna motywacja” – stwierdził Tusk.

„Jeśli jakaś władza zaczyna od ataku na niezależne sądy, na niezależne media, to znaczy, że ta władza chce kraść bezkarnie, żeby nikt o tym nie wiedział ile kradnie. Dlatego potrzebny jest podległy im sąd i podległe im media” – wskazał przewodniczący PO. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj