Nowy sondaż: sprawdź wyniki

foto: Kancelaria Premiera

Na Zjednoczoną Prawicę obecnie zagłosować chce 39 proc. badanych, na KO – 29 proc., Konfederację – 10 proc., Lewicę – 9 proc., Polskę 2050 – 6 proc., a na PSL 5 proc. – wynika z sondażu Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl

Z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl wynika, że na Zjednoczoną Prawicę chce obecnie głosować 39 proc. ankietowanych. Oznacza to – jak zauważa portal wPolityce.pl – wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem.

Wzrost o 1 punkt procentowy odnotowała również Koalicja Obywatelska, na którą chciałoby oddać swój głos 29 proc. badanych. Jak zauważa portal wPolityce.pl, „znacząco słabnie Konfederacja”, która odnotowała spadek o 4 punkty proc., a jej poparcie wynosi obecnie 10 proc.

Z badania wynika, że Lewica traci 1 punkt procentowy i cieszy się poparciem 9 proc. badanych. Wzrost o 1 punt procentowy odnotowała również Polska 2050 i może liczyć na 6 proc. głosów. Jak wskazuje wPolityce.pl, 2 punkty proc. zyskuje również PSL, na które zagłosowałoby 5 proc. wyborców.

Bez zmian pozostają wyniki Kukiz’15 – 1 proc., a 1 punkt proc. traci Porozumienie, którego wynik to obecnie 0 proc.

Jeśli jednak PSL i Polska 2050 startowałyby w ramach wspólnego komitetu, Trzecia Droga mogłaby liczyć na 9 proc. poparcia. Jak zauważa wPolityce.pl, w takim scenariuszu nieco słabiej wypada PiS, nieco lepiej KO i Konfederacja.

W tej wersji badania na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 38 proc. ankietowanych. Głos na Koalicję Obywatelską oddałoby 30 proc. badanych, na Konfederację 11 proc, a na Lewicę – 9 proc.

Bez zmian pozostają wyniki Kukiz’15 – 1 proc., a Porozumienie zyskuje – 1 proc.

Nie zmieniły się dane dot. frekwencji, która utrzymuje się na poziomie 64 proc.(PAP)

Autorka: Daria Al Shehabi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj