Pseudokibice zatrzymani za pobicie z użyciem pałek i maczety


Policjanci zatrzymali 6 z 17 pseudokibiców, którzy wyposażeni w pałki, kije, rurki oraz maczetę pobili dwóch Ukraińców – mieszkańców Kamieńca Ząbkowickiego. Powodem ataku miała być tylko i wyłącznie przynależność narodowościowa pokrzywdzonych.

O zdarzeniu poinformowała w piątek asp. szt. Katarzyna Mazurek z KPP w Ząbkowicach Śląskich. Do pobicia dwóch mieszkańców Kamieńca Ząbkowickiego doszło na początku sierpnia po godzinie 20.

Policjanci ustalili, że do miejsca gdzie mężczyźni mieszkali przyszła grupa kilkunastu osób. Mieli zasłonięte twarze i byli uzbrojeni w pałki, kije, rurki oraz maczetę. Przynieśli ze sobą również kij hokejowy. „Niczym nie sprowokowani zaczęli grozić i bić 44- oraz 18-latka tylko ze względu na ich przynależność narodowościową. Uderzenia zadawali przy pomocy specjalnie w tym celu zabranych ze sobą niebezpiecznych narzędzi. Jakby tego było mało, na koniec postanowili okraść swoje ofiary. Łącznie ukradli pobitym mężczyznom ponad 4 tys. zł” – przekazała policjantka.

Kamienieccy funkcjonariusze ustalili, że za pobicie i kradzież odpowiada grupa 17 pseudokibiców, mieszkańców powiatu ząbkowickiego. „Mundurowi zidentyfikowali wszystkie zaangażowane osoby i rozpoczęły się zatrzymania. 6 osób usłyszało już zarzuty, jeden z nich został tymczasowo aresztowany, 5 osób jest pod dozorem policji” – podała Mazurek i podkreśliła, że planowane są kolejne zatrzymania w tej sprawie. (PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj