Morawiecki: trzeba pamiętać jak wyglądała polityka senioralna w darwinowskich latach liberałów Tuska


Przypomnijcie sobie jak wyglądała polityka senioralna w darwinowskich latach liberałów Tuska; trzeba o tym pamiętać, bo dziś oni będą przedstawiać różne wersje wydarzeń i różne programy oraz obiecywać złote góry, ale potem te złote góry urodzą mysz – mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę podczas spotkania z seniorami w Waplewie Wielkim w powiecie sztumskim (woj. pomorskie) podkreślił, że najważniejsza jest pamięć.

„Przypomnijcie sobie jak wyglądała polityka senioralna jeszcze 7, 9, 10 lat temu w tych darwinowskich latach liberałów Tuska. Przypomnijcie sobie, bo oni dzisiaj przebrani są jak diabeł w ornat i próbują jeszcze ogonem nam przedzwonić. Ale tak naprawdę przypomnijcie sobie, kto mówił o moherowych beretach, kto mówił +zabierz babci dowód+, kto z pogardą, z lekceważeniem wyrażał się o osobach starszych, mówiąc właśnie o moherowych koalicjach” – powiedział Morawiecki.

Zaznaczył, że trzeba o tym pamiętać, ponieważ „oni będą przedstawiać różne wersje wydarzeń i różne programy” i „obiecywać złote góry”. „Ale potem te złote góry urodzą mysz, nic z tych złotych gór nie będzie, pękną jak banki mydlane” – podkreślił szef rządu.

Dodał, że taka będzie rzeczywistość, gdyby politycznie doszli do władzy. „Wierzę, że seniorzy są mądrzy i mają długą pamięć, mają dobrą pamięć i widzą nasze wysiłki” – mówił premier.

Podkreślił też, że „jest jeszcze daleko od doskonałości”, ale zrobi wszystko, tak długo jak będzie miał na to wpływ, by poprawiać życie seniorów w obszarze materialnym, finansowym, służby zdrowia, duchowym, kulturowym, kulturalnym, czy relacji z drugim człowiekiem. (PAP)

autorzy: Aleksandra Kuźniar, Dariusz Sokolnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj