Macierewicz: Kołodziejczak bardzo jasno demonstrował, że jest prorosyjski

maciarewicz.jpg

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak bardzo jasno demonstrował, że jest prorosyjski; biorąc go na listy szef PO Donald Tusk pokazuje gotowość do działania z Putinem – ocenił polityk PiS Antoni Macierewicz w Polskim Radiu 24.

Macierewicz w poniedziałek w Polskim Radiu 24 odniósł się do kwestii list wyborczych do Sejmu przedstawionych przez Koalicję Obywatelską i m.in. obecność na nich lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka.

„To jest ukłon w stronę Rosji, to oczywiste. (…) Jedno jest pewne – demonstrował bardzo jasno, że jest prorosyjski, że uważa, że związek z Rosją jest dla polskiej wsi najważniejszy i on będzie to reklamował, będzie to wspierał i będzie Putinowi pomagał. To są rzeczy naprawdę niesłychanie groźne, nie tylko dla bezpieczeństwa Polski, ale w ogóle dla bezpieczeństwa Europy. Donald Tusk jasno pokazuje Putinowi – jestem gotowy na działanie z tobą” – ocenił polityk PiS.

Pytany o manifestacje organizowane przez Kołodziejczak w poprzednich miesiącach, Macierewicz stwierdził, że „to jest dość bliskie temu, co mówi Donald Tusk, który mówił, że będzie organizował +ulicę+, nie tylko zagranicę, w tym wypadku rosyjską, ale także ulicę”. „Oni się w tych sprawach dobrze zgadzają” – dodał.

Przewodniczący PO Donald Tusk ogłosił w ubiegłą środę, że listę kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu z okręgu konińskiego otwierać będzie lider Agrounii Michał Kołodziejczak. Obecnie jedyny poseł KO z tego okręgu, Tomasz Piotr Nowak, wystartuje w wyborach z drugiego miejsca.(PAP)

mml/ itm/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj