Ozdoba: PKN Orlen był zagrożony za rządów Donalda Tuska


PKN Orlen to jest ten podmiot, który przez wiele lat rządów Donalda Tuska był zagrożony. Tusk równa się wyprzedaż majątku – ocenił wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba podczas poniedziałkowej konferencji prasowej sztabu PiS.

Od poniedziałku komitet PiS rozpoczyna akcję „4xNie Tusk = Wyprzedaż Majątku”, która ma celu promocję udziału w referendum, które ma odbyć się 15 października. Od poniedziałku do piątku mają być organizowane konferencje pokazujące, co oznacza utrata majątku państwowego. To nawiązania do pierwszego z 4 pytań w referendum: „Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?”.

„PKN Orlen, symbol, gigant, to jest ten podmiot, który przez wiele lat rządów Donalda Tuska był zagrożony” – mówił na poniedziałkowej konferencji, zorganizowanej w bazie paliw Orlen- Mościska.

„Orlen jest symbolem niezależności kapitału polskiego, a pytanie referendum dotyczy wyprzedaży. Tusk równa się wyprzedaż majątku polskiego. Tusk równa się tak naprawdę prywatyzacja i utratcie kontroli nad kluczowymi spółkami Skarbu Państwa” – ocenił Ozdoba.

Jak podkreślił, „Tusk równa się wyprzedaż majątku”. „To właśnie ta akcja ma pokazać Polakom, dlaczego tak kluczowe jest to pytanie referendalne” – zaznaczył wiceminister.

Obecny na konferencji wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka dodał, że Orlen „jest to spółka, według danych niezależnych podmiotów, w piątce najszybciej rozwijających się podmiotów na świecie”. Wskazał, ze fuzja Orlenu, Lotosu, PGNiG oraz Energi doprowadziła to tego, że jest to podmiot, który dba o bezpieczeństwo energetyczne. Jak zauważył, „udział Skarbu Państwa w wyniku tych fuzji wzrósł z 27 proc. do blisko 50 proc.”. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj