24-latek zaatakował mężczyznę maczetą; poszło o byłą partnerkę


Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 24-latka, który podczas kłótni o byłą partnerkę zaatakował mężczyznę maczetą raniąc go w kolano. Podczas zatrzymania w jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli kilka dokumentów należących do innych osób.

Rzeczniczka Komendy Rejonowej Warszawa IV nadkom. Marta Sulowska poinformowała PAP, że do zdarzenia doszło kilka dni temu. „Otrzymali zgłoszenie w sprawie zranionego mężczyzny, który został zabrany do szpitala” – podkreśliła policjantka.

„Ze wstępnych informacji wynikało, że pomiędzy dwoma mężczyznami doszło do sprzeczki o dziewczynę. W końcu jeden z nich zadał cios maczetą drugiemu i miał uciec z miejsca” – tłumaczyła.

Policjanci zajmujący się tą sprawą od razu rozpoczęli poszukiwania napastnika. „Ustalili, że przebywa na warszawskiej Pradze Południe w mieszkaniu. Mężczyzna początkowo nie chciał otworzyć drzwi, kiedy na miejscu pojawiła się straż pożarna, policjanci weszli do lokalu i zatrzymali 24-latka. Przeszukali również mieszkanie i ujawnili kilka dokumentów należących do innych osób” – podała.

Po zatrzymaniu 24-latek został doprowadzony do wolskiej komendy. „Okazało się, że miał wcześniej kierować groźby karalne wobec swojej byłej partnerki” – wskazała.

W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola mężczyzna usłyszał trzy zarzuty dotyczące uszkodzenia ciała, kierowania gróźb karalnych oraz ukrywania dokumentów. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Za zarzucane czyny może mu grozić do 5 lat więzienia. (PAP)

autor: Bartłomiej Figaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj