Prognoza pogody na 22 i 23 sierpnia


Jak informuje IMGW, południowa, centralna i wschodnia Europa znajduje się w zasięgu wyżów, pozostałe rejony kontynentu są pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Polska jest w zasięgu klina wyżu z centrum w rejonie Półwyspu Bretońskiego. Na krańcach południowych przebiega strefa pofalowanego frontu atmosferycznego, który oddziela ciepłe powietrze polarne morskie nad przeważającą częścią kraju od resztek powietrza zwrotnikowego na południu Polski. Niewielkie wahania ciśnienia.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i wolno spada.

We wtorek w północnej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Poza tym zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami na południu i południowym zachodzie oraz lokalnie w centrum kraju przelotne opady deszczu i burze. Możliwy grad. Suma opadów w czasie burz do 25 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. C, 23 st. C na wybrzeżu i Pomorzu do 28 st. C w centrum i 32 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do około 70 km/h.

W nocy w północnej połowie kraju oraz na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Poza tym zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, przelotne opady deszczu oraz burze, po północy stopniowo zanikające. Suma opadów w czasie burz do 25 mm. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 11 st. C na Suwalszczyźnie do 16 st. C w centrum i 18 st. C na południu. Wiatr słaby na ogół słaby, zmienny, na północy także umiarkowany, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy oraz na krańcach południowych okresami zachmurzenie duże i tam przelotne opady deszczu, w Karpatach możliwe burze. Temperatura maksymalna od 23 st. C na Pomorzu do 28 st. C miejscami w południowej połowie kraju, nad morzem od 20 st. C do 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, pod wieczór przejściowo duże. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 15 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W środę słonecznie. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj