Kukiz: wykluczam, by K. Morawiecki przestrzegał przed synem; słowa M. Kołodziejczaka to nadinterpretacja z pogranicza świństwa

kukiz_113_1.jpg

Absolutnie wykluczam, by Kornel Morawiecki kogokolwiek przestrzegał przed swoim synem Mateuszem – napisał w środę lider Kukiz’15 Paweł Kukiz. Takie sugestie lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka polityk ocenił jako „nadinterpretację z pogranicza świństwa”.

Paweł Kukiz we wpisie opublikowanym na Facebooku odnosi się do startu do Sejmu lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka z list Koalicji Obywatelskiej i pyta publicznie: „Jakie są zobowiązania Tuska względem Ciebie?”, „Czy podpisałeś z nim – przed podjęciem decyzji o wspólnym starcie z KO – umowę na realizację Twoich postulatów mających na celu poprawę losu Polskich Rolników?” i ” „Jeśli tak, to jakie są te Postulaty? Czy jest w tej umowie np. zobowiązanie Tuska do likwidacji +Piątki dla zwierząt+?”.

Zaprzecza też, że – wbrew słowom Kołodziejczaka – PiS nie oszukał Kukiza”. „PJK (Prezes Jarosław Kaczyński – PAP) dotrzymał WSZYSTKICH punktów naszej podpisanej umowy a nadto uchwalił mi kilka dodatkowych, nie objętych umową ustaw – choćby wyrównanie świadczeń dla EWK i EWM, czy ostatnio ustawę liberalizującą przepisy istotne dla eksploratorów” – podkreślił.

„Jeśli ktoś mnie oszukał to PSL, który mimo iż zawarł z nami w 2019 umowę na realizację ustawy o sędziach pokoju i referendach, zablokował te ustawy. Z ich głosami obie swobodnie by przeszły, mimo sprzeciwu Ziobrystów. Przypominam, że umowę podpisywałem z PJK i PiS a nie ze Zjednoczoną Prawicą, w skład której wchodzi obóz Zbigniewa Ziobry” – wskazuje Kukiz.

Lider Kukiz’15 zarzuca politykowi Agrounii „skłonność do nadinterpretacji”. „Tak było przy +Pegasusie+, tak jest z Twoją ostatnią wypowiedzią o +oszukaniu Kukiza przez PiS+, ale już nadinterpretacją z pogranicza – przepraszam – świństwa jest twierdzenie, że ś.p. Kornel +przestrzegał+ Ciebie przed własnym synem…” – ocenił. „To po prostu niemożliwe, Michał. Kornel opuścił Kukiz’15 właśnie z powodu syna, którego chciał wspierać w obozie Zjednoczonej Prawicy. Kornel był zawsze dumny z syna. Zawsze, nawet gdy nie we wszystkim się z nim zgadzał, to mówił +Mateusz na pewno wie, co robi+….” – podkreślił Kukiz.

„Być może rzeczywiście kiedyś Kornel powiedział Tobie – +nie rozumiem TEJ decyzji Mateusza+. Możliwe, że chodziło o +Piątkę dla zwierząt+ ale absolutnie wykluczam, by przed swoim synem, Mateuszem, kogokolwiek przestrzegał” – napisał.

Podczas poniedziałkowej konferencji lider Agrounii został zapytany o to, „jak można zaufać politykowi, który co dwa miesiące zmienia zdanie”. „To jak można zaufać Mateuszowi Morawieckiemu, przed którym przestrzegał mnie jego ojciec na łożu śmierci? Kornel Morawiecki powiedział mi jasno: proszę uważać na mojego syna, ja nie rozumiem jego decyzji, nie współpracuj z Mateuszem Morawieckim, on zawsze cię oszuka” – odpowiedział cytowany w mediach Kołodziejczak.(PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj