Nie żyje drugi mężczyzna przysypany gruzem po zawaleniu domu w Rząśniku

znicze.jpg

Nie żyje drugi mężczyzna, który został przysypany gruzem po zawaleniu remontowanego domu w Rząśniku na Dolnym Śląsku. Wcześniej strażacy wydobyli ciało innego pracownika budowlanego. W katastrofie budowlanej runęła szczytowa ściana.

Rzecznik dolnośląskiej straży pożarnej młodszy aspirant Wojciech Walens poinformował PAP, że strażacy dotarli do drugiej poszkodowanej osoby i o godz. 16.45 lekarz stwierdził jej zgon.

„Ciało drugiego poszkodowanego nie zostało jeszcze wydobyte z gruzów. Gdy to nastąpi, do odgruzowania terenu zostanie już użyty ciężki sprzęt” – powiedział rzecznik.

Po godz. 14 strażacy z pomocą wykonanego wykopu i dotarli do pierwszej osoby poszkodowanej, ale lekarz również potwierdził, że nie żyje. Następnie ratownicy wydobyli ciało pierwszej ofiary i próbowali zlokalizować drugiego mężczyznę.

Do zawalenia ściany szczytowej i znacznej części starego, remontowanego budynku mieszkalnego doszło przed południem. Prace wykonywały tylko te dwie osoby, a w momencie katastrofy były prawdopodobnie w dole wykopanym wzdłuż zwalonej ściany.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj