Prognoza pogody na 23 i 24 sierpnia


Jak informuje IMGW, na północy i wschodzie Europy pogodę kształtują niże oraz towarzyszące im układy frontów atmosferycznych. Pozostała część kontynentu, w tym Polska, pozostaje w obszarze podwyższonego ciśnienia, jedynie w Karpatach oddziałuje front atmosferyczny. Do Polski z zachodu napływa powietrze polarne morskie, na południu nieco cieplejsze.

Ciśnienie w Warszawie wyniesie w południe 1005 hPa i będzie się wahać.

W środę w ciągu dnia zachmurzenie w kraju małe i umiarkowane, na północy oraz na krańcach południowych okresami zachmurzenie duże i tam przelotne opady deszczu, w Karpatach możliwe burze. Suma opadów w czasie burz około 10 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. C do 29 st. C, nad morzem i miejscami w rejonie podgórskim Karpat chłodniej od 20 st. C do 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy kraju okresami duże i tam miejscami słabe, przelotne, opady deszczu. W drugiej połowie nocy lokalnie utworzą się mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 13 st. C do 16 st. C, chłodniej w rejonach podgórskich i lokalnie w północnej Wielkopolsce od 10 st. C do 12 st. C. Wiatr słaby, tylko na wybrzeżu umiarkowany i miejscami porywisty, z kierunków zachodnich.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy okresami duże i tam miejscami słabe, przelotne, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 24 st. C na północnym wschodzie, około 27 st. C w centrum, do 30 st. C na południowym zachodzie. Chłodniej na wybrzeżu od 21 st. C do 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 16 st. C. Wiatr słaby, zachodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, północno-zachodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj