P.Jaki: od piątku w całej Polsce akcja „Tusk znaczy bezrobocie”

fot: youtube

W piątek w całej Polsce rozpoczniemy akcję „Tusk znaczy bezrobocie”; bezrobocie za czasów Donalda Tuska sięgało 14,4 proc. – poinformował w czwartek europoseł PiS Patryk Jaki.

W czwartek warszawski sąd okręgowy nakazał zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwej informacji zawartej w spocie PiS o 15 proc. bezrobociu za rządów PO-PSL. Partia rządząca nie musi jednak zamieszczać dodatkowego sprostowania w tej sprawie.

Chodzi o spot, który w poniedziałek Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w mediach społecznościowych. Przekonywano w nim, że były premier i lider PO Donald Tusk „nie zasługuje na kolejną szansę”. „Pamiętam, jak rządził Tusk; pamiętam, straciłem pracę, bo bezrobocie było 15-procentowe; pamiętam, jak podniósł wiek emerytalny kobietom z 60 do 67 lat; pamiętam jak głosował przeciwko wsparciu dla polskich rodzin; pamiętam, jak rozbroił Polskę; pamiętam, jak przytulał się z Putinem” – wskazywali bohaterowie spotu.

Wyrok skomentował na konferencji prasowej europoseł PiS Patryk Jaki. „Donald Tusk i PO cieszą się, że przegrali 2/3 własnego wniosku w sądzie i że od dzisiaj można mówić, że bezrobocie za czasów Donalda Tuska nie sięgało 15 proc., tylko 14,4 proc.” – powiedział.

Jak jednocześnie zauważył, w czasie rządów PO-PSL w ponad 230 powiatach w Polsce bezrobocie przekraczało 15 proc. Podkreślił, że obecnie bezrobocie w Polsce wynosi 5 proc. i należy do najniższych w UE.

Jaki uznał wniosek PO o proces w trybie wyborczym za „kuriozalny”.

Europoseł zapowiedział także, że w piątek w całej Polsce PiS rozpocznie akcję „Tusk znaczy bezrobocie”. „Od rana w kilkudziesięciu powiatach odbędą się konferencje prasowe przypominające, jakie bezrobocie było za PO Donalda Tuska i jakie jest dzisiaj” – zapowiedział.

„Tusk znaczy bezrobocie, a Zjednoczona Prawica znaczy sukces gospodarczy i jedne z najlepszych wyników jeżeli chodzi o nowe miejsca pracy w całej UE. Chcecie dyskusji o bezrobociu? Będziecie ją mieli” – powiedział Jaki.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj