Prezydent Zełenski: jestem wdzięczny narodowi polskiemu za całe wsparcie


Jestem wdzięczny narodowi polskiemu za całe wsparcie – oświadczył w czwartek w mediach społecznościowych prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Podziękował prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie za życzenia z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy.

„Zawsze miło jest porozmawiać z Andrzejem Dudą. Dziękuję za ciepłe życzenia z okazji Dnia Niepodległości” – napisał ukraiński prezydent.

Jak dodał, w 1991 roku Polska od razu po referendum uznała niepodległość Ukrainy. „Była liderem wtedy i pozostaje liderem obecnie” – ocenił prezydent. „Jestem szczerze wdzięczny polskiemu narodowi za całe wsparcie” – oznajmił. (https://t.me/V_Zelenskiy_official/7509)

Prezydent RP Andrzej Duda z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy napisał wcześniej na Twitterze, że jeśli demokratyczne państwa wolnego świata pomogą Ukrainie bronić się i zachować niepodległość, zwycięży wolność i prawo międzynarodowe.

„Święto Niepodległości Ukrainy ma dziś szczególnie wymiar symboliczny. Rosyjska agresja jest sprawdzianem wiarygodności dla demokratycznych państw wolnego świata. Jeśli pomogą Ukrainie bronić się i zachować niepodległość, zwycięży wolność i prawo międzynarodowe” – oświadczył prezydent.

Duda podkreślił, że jeśli Ukraina utonie w ciemnościach rosyjskiej okupacji, przemoc i zło zatriumfują. „Polska zawsze była po stronie wolności i niepodległości. Polska stoi przy wolnej i niepodległej Ukrainie!” – zapewnił.

W czwartek Ukraina obchodzi 32. rocznicę niepodległości. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj