Premier: Donald Tusk to niebezpieczny szkodnik, niebezpieczny człowiek


To jest groźba, przed którą przestrzegajmy wszystkich. Szef PO Donald Tusk to niebezpieczny szkodnik, niebezpieczny człowiek. On chce wrócić do prawa dżungli – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki. „My budujemy państwo prawa i sprawiedliwości, wolności i solidarności” – podkreślił.

Podczas spotkania z mieszkańcami Kolbuszowej (woj. podkarpackie) Morawiecki nawiązał do rządów koalicji PO-PSL przed rokiem 2015. Jak mówił, wówczas „na samym tylko Podkarpaciu zlikwidowali ponad 25 posterunków policji, zlikwidowali jednostki wojskowe w Rzeszowie i Przemyślu”.

„Wypychali ludzi na emigrację. Umowy śmieciowe, brak perspektyw, brak odpowiedniej infrastruktury, brak jakości życia, infrastruktury sportowej i kulturalnej – taka była rzeczywistość” – mówił szef rządu.

„To jest groźba, przed którą przestrzegajmy wszystkich. Donald Tusk to niebezpieczny szkodnik, niebezpieczny człowiek. On chce wrócić do tamtego prawa pięści, prawa dżungli” – podkreślił Morawiecki.

„My budujemy państwo prawa i sprawiedliwości, wolności i solidarności” – zapewnił. „Oni chcą budować państwo, które jest oparte na prawie liberałów, prawie dżungli i prawie pięści. Nie chcemy takiej rzeczywistości” – mówił szef rządu.

„Jaki jest najlepszy obraz rządów czasów Tuska? Jak wybuchł kryzys, który miał rozmiary daleko mniejsze, niż ten, z którym my się zmagamy teraz, czyli covidowy, wojna na Ukrainie, kryzys energetyczny, kryzys z inflacją – cztery plagi egipskie na nas spadły. Oni mieli pięć, dziesięć razy mniejszy kryzys” – ocenił Morawiecki.

Tymczasem – jak kontynuował – w czasach tamtego kryzysu za rządów PO „gwałtownie zaczęło rosnąć bezrobocie do poziomu ponad 2,3 mln ludzi, setki tysięcy ludzi wypychali na emigrację”. „Ile łez, ile żalu, smutku w czasach rządów PO, że musiał wyjechać syn, córka na zawsze. Ale może nie na zawsze, bo coraz więcej ludzi wraca” – powiedział Morawiecki. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj