Premier: Polska ma obecnie drugie najniższe bezrobocie w UE 


Polska ma obecnie drugie najniższe bezrobocie w Unii Europejskiej za Maltą, która ma 500 tys. mieszkańców – podkreślił w piątek premier Mateusz Morawiecki w Niebylcu (Podkarpackie). Jak zaznaczył szef rządu, jest to najniższe bezrobocie w historii III Rzeczypospolitej.

W piątek szef rządu odwiedził kompleks żłobkowo-przedszkolny w Niebylcu w woj. podkarpackim.

W czasie konferencji prasowej Morawiecki podkreślił, że „mamy dziś najniższe bezrobocie w historii III Rzeczypospolitej”. „Mamy największą liczbę osób zatrudnionych” – dodał.

W czwartek Główny Urząd Statystyczny poinformował, że stopa bezrobocia w lipcu 2023 r. wyniosła 5,0 proc. – tyle samo, co miesiąc wcześniej. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w lipcu 782,4 tys. wobec 783,5 tys. osób w czerwcu.

„Dlaczego dziś to jest możliwe, a wcześniej nie było? To jest kluczowe pytanie w związku z wyborami, które się zbliżają” – powiedział szef rządu.

Premier zwrócił także uwagę, że „Polska ma obecnie drugie najniższe bezrobocie w Unii Europejskiej za Maltą, która ma 500 tys. mieszkańców”.

„Chyba trochę łatwiej jest zarządzać tym przepięknym krajem, leżącym na Morzu Śródziemnym i żyjący z turystyki niż III Rzeczpospolitą, który w czasach rządów Donald Tuska zarejestrował 14,4 proc. bezrobocia” – ocenił premier.

Jak zaznaczył, teraz „Polska może się zaludniać nowymi obywatelami, także tymi, którzy wyjechali na emigrację, a dzisiaj wracają”. „To są fakty. To jest sposób rozwoju naszej przepięknej ojczyzny, który – jeśli Polacy nam zaufają – będziemy kontynuowali, rozwijali także w przyszłości” – wskazał Mateusz Morawiecki.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj