Kaczyński odpowiada Tuskowi: Pana, który łgał, łga i jeszcze raz łga. Naprawdę, to żaden powód do strachu”


Z punktu widzenia interesów partii, a im się muszę podporządkować, to jest lepsze, bardziej efektywne — powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości, pytany przez Polsat News, dlaczego nie wystartuje w wyborach parlamentarnych z Warszawy.

Prezes PiS po spotkaniu z wyborcami w Sokołowie Podlaskim został także zapytany o słowa opozycji, która stwierdziła, że lider PiS „boi się rywalizacji z Donaldem Tuskiem”.

„Z góry wiedziałem, że tak będzie mówiła opozycja, ale czego ja mam się bać? Pana, który łgał, łga i jeszcze raz łga. Naprawdę, to żaden powód do strachu” — zaznaczył Kaczyński.

Z informacji PAP ze źródeł w kierownictwie partii wynika, że listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu mają być zatwierdzone nie wcześniej niż 30 sierpnia.

Do 6 września komitety mogą zgłaszać w Państwowej Komisji Wyborczej listy kandydatów na posłów oraz kandydatów na senatorów.

Lista kandydatów na posłów – zgodnie z Kodeksem wyborczym – powinna być poparta podpisami co najmniej 5 tys. wyborców stale zamieszkałych w danym okręgu wyborczym. Komitet wyborczy, który zgłosił listy kandydatów w co najmniej w połowie okręgów wyborczych, dalsze listy może zgłaszać bez podpisów.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. (PAP)

wni/ drag/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj