Prognoza pogody na 27 i 28 sierpnia


Jak informuje IMGW nad Europą dominują płytkie niże. Polska jest na skraju niżu z ośrodkiem w okolicach Oslo. W ciągu dnia nasunie się od południa zatoka związana z niżem nad Austrią. Od Mazur po Śląsk będzie przebiegał pofalowany front atmosferyczny. Oddziela on upalne zwrotnikowe powietrze utrzymujące się nad południowo-wschodnią częścią Polski od ciepłego powietrza polarnego morskiego nad pozostałą częścią kraju.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północnym zachodzie słabe przelotne opady deszczu, na pozostałym obszarze kraju przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 30 mm, a w pasie od Sudetów, Śląska Opolskiego i Górnego oraz zachodniej Małopolski przez centrum kraju po Mazowsze i północno-zachodnią Lubelszczyznę lokalnie do 70 mm. Temperatura minimalna od 14 st.C na północnym zachodzie i w kotlinach sudeckich do 19 st.C, 20 st.C w centrum i na południowym wschodzie. Wiatr na ogół słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h, a w pasie od Sudetów, Śląska Opolskiego i Górnego oraz zachodniej Małopolski przez centrum kraju po Mazowsze i północno-zachodnią Lubelszczyznę lokalnie do 120 km/h i tam możliwe wystąpienie trąb powietrznych. Wysoko w górach wiatr w porywach do około 90km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Okresami opady deszczu i burze, głównie na północy i zachodzie kraju. Możliwy grad. Przejściowo opady intensywne, zwłaszcza od Warmii i Mazur po Dolny Śląsk. Prognozowana wysokość opadów do 30 mm. Temperatura minimalna od 13 st.C na północnym zachodzie i w kotlinach sudeckich do 17 st.C w centrum i 21 st.C na południowym wschodzie. Wiatr na ogół słaby, zmienny. W czasie burz i wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h.

W niedzielę na zachodzie przewaga zachmurzenie dużego, miejscami przelotne opady deszczu. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 18 st.C na krańcach zachodnich do 24 st.C w centrum i 32 st.C na południowym wschodnie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. W czasie burz wiatr porywisty.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów miejscami do 70 mm. Temperatura maksymalna 27 st.C. Wiatr na ogół słaby, z kierunków wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 120 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 18 st.C. Wiatr słaby, zmienny. W niedzielę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 26 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj