Błaszczak: okres rządów PO był czasem zwijania państwa polskiego


PO pozbawiała ludzi poczucia bezpieczeństwa i skazywała ich na bezrobocie; PiS naprawiło to, co zepsuła PO – podkreślił w poniedziałek szef MON Mariusz Błaszczak. „Rozpaczliwe prośby, by nie likwidować jednostek wojskowych, to dowód na to, że okres rządów PO był czasem zwijania państwa polskiego” – dodał.

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w poniedziałek na Twitterze spot dotyczący likwidowanych przez rząd PO-PSL jednostek wojskowych.

Jak ujawnił minister obrony, ówczesny starosta legionowski Jan Grabiec pisał do ministra obrony Bogdana Klicha, że „rozformowanie jednostek wojskowych wchodzących w skład Pierwszej Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Tadeusza Kościuszki jest ciosem w naszą społeczną tożsamość”. „Ta dywizja została zlikwidowana, o czym dziś nie pamięta ten, który sprzeciwiał się jej rozformowaniu”- zauważył Błaszczak.

„Okres rządów PO był czasem zwijania państwa polskiego. Dochodziło do takich absurdów, że sami politycy PO prosili ministra obrony o nielikwidowanie jednostek” – ocenił w spocie minister Mariusz Błaszczak.

„Politycy PO byli głusi na apele samorządowców (…). Platforma Obywatelska pozbawiała ludzi poczucia bezpieczeństwa i skazywała ich na bezrobocie. Liczyło się tylko jedno: wykazać przed Tuskiem wielkie zaangażowanie w likwidację wojska polskiego. Prawo i Sprawiedliwość naprawiło to, co zepsuła PO. Z determinacją budujemy silne wojsko polskie” – mówi w spocie szef resortu obrony Mariusz Błaszczak. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ ok/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj