Błaszczak: PiS naprawiło to, co zepsuła PO; budujemy silne wojsko

Błaszczak.jpeg

Politycy PO byli głusi na apele samorządowców, PO pozbawiała ludzi poczucia bezpieczeństwa; liczyło się tylko jedno: wykazać przed Tuskiem wielkie zaangażowanie w likwidację wojska polskiego – mówi w spocie szef MON Mariusz Błaszczak. PiS naprawiło to, co zepsuła PO; budujemy silne wojsko – podkreślił.

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w poniedziałek na Twitterze spot dotyczący likwidowanych przez rząd PO-PSL jednostek wojskowych. W spocie minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak ujawnia list ówczesnego starosty legionowskiego Jana Grabca do szefa MON Bogdana Klicha, aby nie likwidować 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Tadeusza Kościuszki. Błaszczak podkreśla, że jednostka ta została zlikwidowana.

Szef MON wskazuje w spocie na plik pism, które ma przed sobą. „To są listy, które samorządowcy, kombatanci, parlamentarzyści pisali do premiera Tuska i jego ministrów obrony. Są to rozpaczliwe prośby, by nie likwidować jednostek wojskowych. Dowód na to, że okres rządów PO był czasem zwijania państwa polskiego” – powiedział w spocie Mariusz Błaszczak.

Jak dodał, „dochodziło do takich absurdów, że sami politycy PO prosili ministra obrony o nielikwidowanie jednostek”. Minister ujawnił fragment listu ówczesnego starosty legionowskiego, (obecnie rzecznika PO) Jana Grabca, do ówczesnego ministra obrony Bogdana Klicha.

„Jan Grabiec, ówczesny starosta legionowski, pisał do ministra Klicha: +Rozformowanie jednostek wojskowych wchodzących w skład 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Tadeusza Kościuszki jest ciosem w naszą społeczną tożsamość+” – cytuje Błaszczaka. Minister przypomniał, że 1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana została zlikwidowana. „O czym dziś nie pamięta ten, który sprzeciwiał się jej rozformowaniu” – wskazał.

W spocie wykorzystano fragment audycji telewizyjnej, w której dziennikarz pyta siedzącego w studiu Jana Grabca: „Dlaczego w czasie rządów PO i PSL likwidowaliście jednostki wojskowe”. Na pytanie Grabiec odpowiada: „Nie likwidowaliśmy jednostek wojskowych. To kłamstwo powtarzane od kilku lat przez polityków PiS-u”.

„Politycy PO byli głusi na apele samorządowców. Platforma Obywatelska pozbawiała ludzi poczucia bezpieczeństwa i skazywała ich na bezrobocie. Liczyło się tylko jedno: wykazać przed Tuskiem wielkie zaangażowanie w likwidację wojska polskiego. Prawo i Sprawiedliwość naprawiło to, co zepsuła PO. Z determinacją budujemy silne wojsko polskie” – mówi na koniec spotu szef resortu obrony Mariusz Błaszczak. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj