Szef MON: Platforma Obywatelska w zasadzie obywatelska jest wyłącznie z nazwy


Platforma Obywatelska w zasadzie obywatelska jest wyłącznie z nazwy. Nie słucha ludzi – powiedział w poniedziałek szef MON Mariusz Błaszczak. Zwrócił uwagę, że protesty słane przez samorządowców, również z PO za czasów rządów PO-PSL nie spotkały się z odpowiedzią, dlatego, że PO ignoruje tego rodzaju głosy.

W poniedziałek szef resortu obrony narodowej wziął udział w spotkaniu w Dowództwie Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni w Legionowie w sprawie likwidowanych przez rząd PO-PSL jednostek wojskowych.

„Oni twierdzili, że nie ma pieniędzy, na nic nie ma pieniędzy, na bezpieczeństwo nie mieli pieniędzy, bo rozchodziły się nie wiadomo do końca gdzie” – powiedział Mariusz Błaszczak.

Jak zaznaczył, „gdyby teraz doszli do władzy też powiedzą to samo, że pieniędzy nie ma i nie będzie”. „Jak mówił (minister obrony narodowej) Tomasz Siemoniak (PO): +Jak nie ma to nie ma+” – dodał.

Minister Błaszczak zwrócił także uwagę, że „protesty słane przez samorządowców, również z Platformy Obywatelskiej, nie spotkały się z odpowiedzią, dlatego, że PO ignoruje tego rodzaju głosy”.

Błaszczak powiedział, że Platforma Obywatelska „w zasadzie obywatelska jest wyłącznie z nazwy”. „W swoim postępowaniu PO działa nie tak, jak powinno działać. Nie słucha ludzi, z tego też wiemy, że jest przeciwko referendum, które Sejm rozpisał na 15 października, gdzie zadajemy pytania w sprawach najważniejszych dotyczących przyszłości naszego kraju, dotyczących również bezpieczeństwa” – powiedział szef MON. Zachęcił, „żeby zestawić to, co było do roku 2015, z tym wszystkim, co dzieje się teraz”.

W opublikowanym w poniedziałek na Twitterze spocie, Błaszczak ujawnił, że ówczesny starosta legionowski Jan Grabiec pisał do ministra obrony Bogdana Klicha, że „rozformowanie jednostek wojskowych wchodzących w skład Pierwszej Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Tadeusza Kościuszki jest ciosem w naszą społeczną tożsamość”. „Ta dywizja została zlikwidowana, o czym dziś nie pamięta ten, który sprzeciwiał się jej rozformowaniu” – zauważył szef MON. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj