Legnica: wykryto bakterie legionelli w kranie w remontowanej części szpitala

domena publiczna

Bakterie legionelli wykryto w kranie w remontowanej części Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Nie ma pacjentów zakażonych – poinformował rzecznik placówki Krzysztof Maciejak.

Bakterie Legionella pneumophila wykryto w efekcie rutynowego badania sanepidu w oddzielnej, obecnie remontowanej części budynku – poinformował we wtorek PAP rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy Krzysztof Maciejak

„Bakterie wykryto tylko w jednym kranie. Pozostałe próbki są wolne od legionelli, ale placówka wykonuje termiczne odkażanie sieci wodociągowej. W tej części w ogóle nie odbywało się leczenie, choć wcześniej był to oddział paliatywny. Nie ma w szpitalu pacjentów zakażonych” – powiedział Maciejak.

Na Podkarpaciu zmarło 14 osób zakażonych bakterią Legionella pneumophila, wszystkie miały choroby współistniejące – poinformował we wtorek rzeszowski sanepid. Dotychczas zakażenie bakterią potwierdzono w tym regionie łącznie u 159 osób, w tym u dziewięciu nowych pacjentów szpitali woj. podkarpackiego i Lublina.

Na w woj. małopolskim zanotowano 11 przypadków zakażenia legionellą, przy czym sześć w sierpniu. W Wielkopolsce zakażenie tą bakterią stwierdzono u dwóch osób w Ostrowie Wielkopolskim.(PAP)

Autor: Roman Skiba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj