Premier: jak ma wyglądać bezpieczeństwo Polski według PO? W referendum powiedzmy im 4 razy „nie”


Jak ma wyglądać bezpieczeństwo Polski według Platformy Obywatelskiej? W referendum powiedzmy im cztery razy „nie” – podkreślił we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

„Jak ma wyglądać bezpieczeństwo Polski według Platformy Obywatelskiej? – W referendum powiedzmy im 4 razy NIE” – napisał Morawiecki we wtorek na Twitterze.

Szef rządu do wpisu dołączył krótkie nagranie o bezpieczeństwie według Platformy Obywatelskiej. „Plany obrony Polski były takie, że wpuszczamy przeciwnika na własne terytorium. Warszawa jako miasto frontowe, zrównane z ziemią Suwałki, Białystok, Lublin i Rzeszów” – mówił na początku nagrania lektor.

Następnie jest wypowiedź szefa PO, byłego premiera Donalda Tuska. „Nic nam tak naprawdę nie daje gra potencjałów złożonych z rakiet, tarcz przeciw tym rakietom” – powiedział Tusk.

W dalszej części nagrania jest też wypowiedź ministra obrony narodowej w latach 2007-2011 Bogdana Klicha (PO). „Przed nami jeszcze kolejnych dziewięć garnizonów do zlikwidowania” – podkreśla Klich. W kolejnej wypowiedzi zaznacza, że „minister obrony narodowej wykonuje wszystkie polecenia swojego przełożonego premiera Donalda Tuska”.

„Cięcia w polskiej armii, likwidacja jednostek wojskowych – tak Donald Tusk dbał o bezpieczeństwo Polski” – mówi lektor.

Następnie wypowiada się minister obrony narodowej w latach 2011-2015 Tomasz Siemoniak (PO), który mówi, że „musiano wiele jednostek, nie tylko na wschodzie, w całej Polsce połączyć zlikwidować”. „To jakby naturalny proces” – dodał Siemoniak.

„Czy oddanie połowy kraju w przypadku rosyjskiej agresji to też naturalny proces? Chcesz im oddać Polskę?” – pyta na koniec lektor.

W referendum 15 października padną cztery pytania. Pierwsze z nich brzmi: „Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?”. Drugie: „Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?”. Trzecie: „Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?”. Czwarte: „Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?”. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj