Prognoza pogody na 29 i 30 sierpnia


Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie krańce zachodnie kontynentu znajdują się w zasięgu wyżu znad Atlantyku. Od zachodniej Rosji po Półwysep Apeniński rozciąga się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Polska jest na skraju niżu znad północnych Włoch. We wschodniej połowie kraju zaznacza swój wpływ pofalowany front atmosferyczny, który rozdziela upalne powietrze zwrotnikowe na wschodzie od chłodniejszego, polarnego morskiego, na zachodzie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 991 hPa i pozostanie bez większych zmian.

We wtorek na zachodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu oraz burzami; na północnym wschodzie i w centrum zachmurzenie umiarkowane i tu także przelotny deszcz i burze, lokalnie z gradem; na południowym wschodzie zachmurzenie małe i tu bez opadów. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 20 mm do 30 mm, lokalnie w Beskidzie Śląskim i Żywieckim do 35 mm. Temperatura maksymalna we wschodniej połowie kraju od 27 st. C do 34 st. C, w centrum od 21 st. C do 26 st. C i na zachodzie od 16 st. C do 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich i północnych. W burzach porywy wiatru do 90 km/h, a w Karpatach do 65 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu, na wschodzie i południu burze. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 20 mm do 35 mm. Temperatura minimalna od 13 st. C na południowym zachodzie i w rejonach podgórskich Karpat do 19 st. C na wschodzie; w rejonach podgórskich Sudetów około 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty, na wschodzie zmienny, na zachodzie z kierunków zachodnich, nad morzem północny. W burzach porywy wiatru do 100 km/h, nad morzem i w Karpatach porywy do 65 km/h.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotnymi opadami deszczu oraz na wschodzie z burzami, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 20 mm do 35 mm. Temperatura maksymalna na wschodzie od 22 st. C do 27 st. C; na pozostałym obszarze od 15 st. C do 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem początkowo dość silny, z kierunków zachodnich. W burzach porywy wiatru do 85 km/h, w Karpatach początkowo do 60 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu i burze z możliwym gradem. Prognozowana wysokość opadów w trakcie burz do 10 mm. Temperatura maksymalna 31 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni skręcający na południowy. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu o natężeniu umiarkowanym lub silnym oraz burze. Prognozowana suma opadów do 30 mm. Temperatura minimalna 17 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W trakcie burz porywy wiatru do 100 km/h.

W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Opady deszczu o natężeniu umiarkowanym lub silnym oraz miejscami burze. Możliwy grad. Prognozowana suma opadów do 30 mm. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W trakcie burz wiatr w porywach do 80 km/h. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj