P. Kukiz: nasze postulaty zostały zaakceptowane przez PiS; szczegóły na konwencji programowej Zjednoczonej Prawicy

kukiz_113_1.jpg

Nasze postulaty zostały zaakceptowane przez PiS. Szczegóły na konwencji programowej Zjednoczonej Prawicy – powiedział PAP lider Kukiz’15 Paweł Kukiz. Nieoficjalnie polityk ma otworzyć listy PiS w Opolu.

Paweł Kukiz od tygodni rozmawia z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim na temat jego startu z list Zjednoczonej Prawicy w jesiennych wyborach parlamentarnych.

„Dziś odbyły się kolejne negocjacje z PiS” – poinformował PAP w środę Kukiz. „Nasz pakiet obywatelski, w tym zmiana ordynacji wyborczej na model mieszany z jednomandatowymi okręgami wyborczymi, został zaakceptowany, a w zamian za zaakceptowanie do wspólnych z PiS dzisiejszych głosowań w Sejmie dopisano do tegoż pakietu dwa dodatkowe postulaty” – dodał. „O szczegółach będę mógł powiedzieć wkrótce na konwencji programowej Zjednoczonej Prawicy” – przekazał.

Nieoficjalnie Kukiz ma startować z pierwszego miejsca na liście PiS w Opolu. Pytany o te doniesienia polityk odparł: „Nigdy nie domagałem się od prezesa Jarosława Kaczyńskiego konkretnego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości”.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj