Prognoza pogody na 30 i 31 sierpnia


Jak podaje IMGW, nad Europą nadal dominują układy niżowe z frontami atmosferycznymi, jedynie krańce zachodzie kontynentu oraz częściowo wschodnia Europa znajdują się w zasięgu wyżów. Polska pozostaje pod wpływem niżu, stopniowo odsuwającego się na północ w rejon Litwy i Łotwy. Na wschodzie zaznacza się wpływ pofalowanego frontu atmosferycznego. Od zachodu napływa powietrze polarne morskie, tylko krańce wschodnie początkowo pozostają w ciepłej i wilgotnej, zwrotnikowej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i nieznacznie będzie się wahać.

W środę zachmurzenie duże. Na zachodzie lokalnie większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu, a w Karpatach i na wschodzie kraju burze. Możliwy grad. Wysokość opadów od 10 mm do 20 mm, na wschodzie podczas burz do 40 mm. Temperatura maksymalna od 17 st. C na zachodzie, około 20 st. C w centrum, do 28 st. C na krańcach wschodnich; lokalnie na Przedgórzu Sudeckim około 14 st. C. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, z kierunków zachodnich, jedynie na wschodzie kraju z kierunków zmieniających się i w czasie burz w porywach osiągający 75 km/h do 85 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie przelotne opady deszczu, a w Tatrach i na krańcach wschodnich lokalne burze, podczas których wysokość opadów od 20 mm do 30 mm. Na zachodzie lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 8 st. C na obszarach podgórskich, około 12 st. C na przeważającym obszarze kraju, do 17 st. C na krańcach wschodnich. Wiatr słaby, w porywach w Sudetach do 60 km/h, a w czasie burz od 60 km/h do 80 km/h, z kierunków zachodnich.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Wysokość opadów podczas burz do 15 mm, a w południowo-wschodniej Polsce do 20 mm. Temperatura maksymalna od 16 st. C na obszarach podgórskich do 22 st. C w centrum i na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu i burze, także z gradem. Opady deszczu okresami o natężeniu silnym lub ulewnym. Suma opadów do 30 mm. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W trakcie burz wiatr w porywach do 75 km/h. W nocy zachmurzenie przeważnie duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Nad ranem lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna 16 st. C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W czwartek zachmurzenie duże, po południu okresami umiarkowane. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj