S. Kaleta: Warszawa dokonuje zrzutu opadów do Wisły

fot:youtube

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta zamieścił na Twitterze zdjęcie, na którym widać zrzut wody do Wisły w Warszawie. Jego zdaniem stołeczne MPWiK dokonuje zrzutu opadów do Wisły.

„Czy zrzucane są ścieki czy tylko wody opadowe? O której rozpoczęto zrzucanie?” – spytał na Twitterze Rafała Trzaskowskiego wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Zdaniem Kalety MPWiK dokonuje zrzutu wód opadowych do Wisły. Wiceminister twierdzi, że zdjęcie zostało zrobione dzisiaj po południu.

„Uruchomienie zrzutów oznacza, że system odbioru wód deszczowych był dzisiaj w Warszawie niewydolny i dlatego zalało S8!” – napisał wiceminister.

Kaleta podkreślił, że za ten system odpowiada miasto stołeczne Warszawa. „Mimo tego Rafał Trzaskowski za zalanie S8 obciążył GDDKiA” – dodał.

Od południa Warszawa jest sparaliżowana po porannych opadach. Trasa S8 została podtopiona, zalany został tunel przy rondzie Zesłańców Syberyjskich oraz ulice Złota i Emilii Plater w centrum miasta. W popołudniowym szczycie wszystkie mosty w mieście były zakorkowane.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj