Ziobro: dla Niemca dobry Polak to biedny Polak – z drogim prądem i bez taniego węgla


Niemcom nie chodzi o ekologię, tylko o zdominowanie sąsiadów, by mieć tanią siłą roboczą i rynki zbytu – napisał szef MS Zbigniew Ziobro decyzję niemieckiego koncernu energetycznego RWE dot. rozbudowy kopalni węgla brunatnego. Dla Niemca dobry Polak to biedny Polak – z drogim prądem i bez taniego węgla – dodał.

W Nadrenii Północnej-Westfalii w zachodniej części Niemiec koncern energetyczny RWE zdemontował jedną z ośmiu turbin wiatrowych. Według niemieckich mediów pozbycie się farmy pozwoli na wydobycie do 20 mln ton węgla brunatnego więcej. Wcześniej koncern wyburzył miejscowość Luetzerath, aby ustąpić miejsca kopalni odkrywkowej węgla brunatnego. Powodem tej sytuacji jest zamknięcie elektrowni jądrowych przez niemiecki rząd – czytamy na portalu Interia.

Do tej kwestii odniósł się w środę w mediach społecznościowych Zbigniew Ziobro.

„Nam Niemcy każą zamykać kopalnie, bo trzeba chronić klimat. U siebie otwierają, bo nie klimat jest ważny, tylko ich pieniądze. Im nie chodzi o ekologię, tylko o zdominowanie sąsiadów, by mieć tanią siłą roboczą i rynki zbytu. Dla Niemca dobry Polak to biedny Polak – z drogim prądem i bez taniego węgla” – napisał w środę na Twitterze szef MS Zbigniew Ziobro. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj