K. Szczucki o listach PiS: jesteśmy formacją ludzi dojrzałych, odpowiedzialnych – w przeciwieństwie do PO


Jesteśmy formacją ludzi dojrzałych, dorosłych, odpowiedzialnych – w przeciwieństwie do PO – powiedział PAP lider listy PiS w Toruniu, prezes RCL prof. Krzysztof Szczucki. Jak dodał, ugrupowanie będzie miało mocne merytorycznie listy, pełne ambitnych polityków.

W czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawił liderów list partii w jesiennych wyborach do Sejmu. „Jedynką” w Toruniu będzie prof. Krzysztof Szczucki, prezes Rządowego Centrum Legislacyjnego i kierownik Akademii Prawa i Sprawiedliwości.

Szczucki w rozmowie z PAP wskazał, powołując się także na słowa prezesa PiS z konferencji, że lista kandydatów jego formacji jest zróżnicowana, reprezentujące różne kompetencje i doświadczenia. „Ona oddaje charakterystykę całej naszej partii politycznej – Prawa i Sprawiedliwości” – podkreślił.

„Jesteśmy grupą ludzi pracujących na rzecz Polski, ale reprezentujący różne grupy społeczne, różne wykształcenie, różne regiony Polski i myślę, że na tym też partii i panu prezesowi zależało, a ja jestem mu osobiście bardzo wdzięczny, a także całemu kierownictwu, za powierzone zaufanie” – powiedział prezes RCL.

Polityk został też zapytany o wykorzystywanie swojej wiedzy w działalności rządu i partii. „Zależy nam tym, żeby wszystkie działania, które Prawo i Sprawiedliwość podejmuje, były na wysokim poziomie, także merytorycznym” – podkreślił. „Jesteśmy partią, która dba o to, żeby wszyscy propozycje programowe i działania korespondowały z tym, co wynika z nauki, z badań, z różnych ekspertyz” – dodał.

„Fakt, że Akademia PiS funkcjonowała, czyli taki ruch intelektualny wewnątrz PiS, a także, że wśród liderów są osoby bardzo dobrze wykształcone, pokazuje, że ten aspekt intelektualny w partii jest bardzo silny” – podkreślił Szczucki.

Proszony o porównanie liderów list PiS z „jedynkami” innych partii, które dotąd zostały zaprezentowane, polityk ponownie odwołał się do porównania prezesa Kaczyńskiego: „Z jednej strony jest formacja ludzi dojrzałych, dorosłych, odpowiedzialnych, którzy realnie chcą Polskę rozwijać i umacniać, a po drugiej strony – zwłaszcza, jeśli mowa o Koalicji Obywatelskiej – mamy ludzi, którzy państwem i polityką się bawić, takich chłopców i dziewczynki w krótkich spodenkach i krótkich spódniczkach”.

„Przedstawiliśmy +jedynki+ doświadczone, czy to politycznie czy zawodowo, naukowe i nasze całe listy takie będą – silne listy, pełne ludzi ambitnych, ludzi mających dużo do powiedzenia i do zaprezentowania” – ocenił Szczucki. „Z drugiej strony są to listy motywowane socjotechniką, motywowane sondażami, zwłaszcza w Platformy Obywatelskiej: Kołodziejczak, Wołoszański, Giertych – zupełnie nie reprezentujące żadnej spójnej wizji Polski, tylko próba dotarcia do poszczególnych grup i oszukania ich, że PO nagle staje się formacją te grupy reprezentuje” – dodał.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Polecam głosować na PiS. Mimo skutków wojny na ukrainie i inflacji za ich rządów polska najbardziej się rozwija ze wszystkich krajów grupy OECD w I kwartale 2023 prześcignęli we wzroście PKB nawet Chiny. Rekordowo zwiększa rezerwy złota zabezpieczając przed ewentualnym kryzysem. Dbają o interes narodowy uniezależniając się od rosji budując Baltic Pipe i przekom Mierzei Wiślanej. Mimo problemów z inflacją bezrobocie jest na wyjątkowo niskim poziomie. Dbają o naszą granicę niewpuszczając agresywnych migrantów dzięki czemu nie ma ataków terrorystycznych. Założyli WOT i wojska cybernetyczne. Budują Via Carpatię aby wschód polski był wyrównany gospodarczy z resztą Polski. Zlikwidowali biedę dzieci dobrze pamiętaną w latach 90.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj