Kielce/ Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego pozostanie w areszcie

fot. materiały prasowe Policji

Sąd nie uwzględnił zażalenia obrońcy prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego na stosowane wobec niego tymczasowe aresztowanie. Samorządowiec pozostanie w areszcie do 19 października.

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w marcu tego roku. Przedstawiono mu zarzuty dotyczące między innymi przyjęcia łapówek oraz nakłaniania do składania fałszywych zeznań.

14 sierpnia Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoznał wniosek prokuratury o przedłużenie tymczasowego aresztu dla samorządowca i zdecydował o przedłużenie go do 19 października. Zażalenie na tę decyzję złożyła obrona.

Sędzia Jan Klocek, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach poinformował, że w czwartek Sąd Okręgowy rozpoznał zażalenie na postanowienie sądu w Ostrowcu Świętokrzyskim. „Utrzymano zaskarżone postanowienie w mocy uznając, że ustalenia Sądu Rejonowego, co do potrzeby dalszego stosowania tymczasowego aresztowania, są uzasadnione” – poinformował.

Prokuratura przedstawiła Jarosławowi Górczyńskiemu (zgodził się na podawanie danych) 12 zarzutów w tym m.in. nakłaniania świadka do składania fałszywych zeznań, złożenie fałszywych oświadczeń majątkowych i zatajenie posiadania złotych i srebrnych monet o wartości 1,7 mln zł, a także przyjęcie korzyści osobistej w związku z pełnioną przez niego funkcją. Grozi mu kara ośmiu lat pozbawienia wolności.

Jarosław Górczyński jest prezydentem Ostrowca Św. od 2014 r. To były poseł wybrany do Sejmu z list PSL w 2011 r. i były wiceprezydent Ostrowca (2006-2011). (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj